Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W kategorii zespoły śpiewacze pierwsze miejsce zajęła grupa "Babeczki" z Zawitały. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
W kategorii zespoły śpiewacze pierwsze miejsce zajęła grupa "Babeczki" z Zawitały. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Jan Cebula. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Jan Cebula. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Turniej Muzyków Prawdziwych rozstrzygnięty. W sobotę wieczorem w Teatrze Kana poznaliśmy zwycięzców konkursu muzyki ludowej i folku.
W kategorii zespoły śpiewacze pierwsze miejsce zajęła grupa "Babeczki" z Zawitały wykonująca tradycyjne pieśni z regionu Lubelszczyzny.

- Przyjechałyśmy z daleka, prawie 700 km, dlatego jesteśmy w szoku, zadowolone. Jesteśmy wciągnięte w muzykę od urodzenia, lubimy tańczyć, lubimy śpiewać - mówią przedstawicielki grupy.

Wśród zespołów instrumentalnych pierwszego miejsca nie było - ex aequo na drugim znalazły się grupy "Tryptyk" oraz Kapela Dudziarska "Manugi".

Soliści wokaliści także musieli się podzielić nagrodą, ale za pierwsze miejsce - Maniucha Bikont oraz śpiewająca po ukraińsku Lesja Szulc.

- Przyjechałam tu świetnie się bawić i poznać fantastycznych ludzi, a to że przy okazji jest nagroda, to na pewno ogromne wyróżnienie - powiedziała Szulc.

W grupie solistów instrumentalistów - również ex-aequo - pierwsze miejsce wywalczyli Sara Czureja-Łakatosz oraz Jan Cebula.

- Bardzo się cieszę i nie spodziewaliśmy się, że taka bomba spadła na mnie w Szczecinie. Teraz muszę się jeszcze bardziej wziąć za tę muzykę - stwierdził Cebula.

Nagrodę publiczności zdobyły wspólnie kapela RYCKA, zespół śpiewaczy "Babeczki" z Zawitały oraz zespół śpiewaczy "Pelagia" z Leopoldowa. W ramach wygranej w przyszłym roku zagrają koncert na scenie szczecińskiej filharmonii.

Turniej Muzyków Prawdziwych odbył się po raz pierwszy. Wzięło w nim udział 150 artystów z całej Polski. O godzinie 17 w gmachu Filharmonii Szczecińskiej rozpocznie się koncert laureatów. Wstęp jest biletowany.
W kategorii zespoły śpiewacze pierwsze miejsce zajęła grupa "Babeczki" wykonująca tradycyjne pieśni z regionu Lubelszczyzny.
Soliści wokaliści także musieli się podzielić nagrodą, ale za pierwsze miejsce - Maniucha Bikont oraz śpiewająca po ukraińsku Lesja Szulc.
W grupie solistów instrumentalistów - również ex-aequo - pierwsze miejsce wywalczyli Sara Czureja-Łakatosz oraz Jan Cebula.

Zobacz także

2017-03-19, godz. 16:00 Nowość w Piwnicy przy Krypcie. "Ślimak" dla najmłodszych Prapremiera nowej sztuki Marty Guśniowskiej pt. "Ślimak" odbędzie się w niedzielę w Piwnicy przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To opowieść dla najmłodszych widzów, opowiadająca w prosty sposób o tym co najważniejsze… » więcej 2017-03-19, godz. 09:02 Nie żyje Chuck Berry Był legendą rock and rolla, śpiewał, komponował, grał na gitarze. Zmarł w wieku 90 lat swoim domu na przedmieściach amerykańskiego miasta Saint Louis w stanie Missouri. » więcej 2017-03-18, godz. 17:45 Karykatura o „amerykańskim śnie" z perspektywy emigrantów Jest ich trzech, niedoszły pianista, pisarz - kiedyś ponoć bardzo znany i zwykły malarz pokojowy. Poszczęściło się im, bo remontują pięciopokojowy apartament w samym centrum Nowego Yorku. "Home Section" Janusza Głowackiego to przerysowana… » więcej 2017-03-18, godz. 09:19 Adams vs. Brahms w filharmonii Utwory współczesnego amerykańskiego kompozytora Johna Adamsa i XIX-wiecznego wiedeńczyka Johannesa Brahmsa zabrzmiały w piątek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2017-03-17, godz. 08:47 Nowe polskie kino na Wyspach, rozpoczyna się Kinoteka Rozpoczyna się Kinoteka - przegląd polskiego kina na Wyspach. Już po raz 15., dzięki Instytutowi Kultury Polskiej, filmy znad Wisły wyświetlone zostaną w prestiżowych miejscach na kulturalnej mapie Londynu. » więcej 2017-03-16, godz. 21:22 "Niektórzy mówią, że nic nie podnieca archeologa tak, jak..." Porcelana, szkło, szczątki jadanych zwierząt, ubrania, czasami broń czy biżuteria, w późniejszych wiekach nawet książki i gazety to skarby, które czasami przez wieki kryją sekretne miejsca. » więcej 2017-03-16, godz. 16:59 Dni Kultury Żydowskiej w Szczecinie Koncert, przedstawienie teatralne, dyskusje, spotkania i wystawy. Kilkadziesiąt wydarzeń znalazło się w tegorocznym programie Dni Kultury Żydowskiej Adlojada, którego głównym celem jest popularyzacja kultury żydowskiej. » więcej 2017-03-16, godz. 10:57 Czytanie może być opłacalne Ministerstwo Kultury zastanawia się nad wprowadzeniem ulgi podatkowej dla kupujących książki. Taką propozycję złożyła w ministerstwie Polska Izba Książek. » więcej 2017-03-15, godz. 21:41 Wojciech Młynarski nie żyje W środę wieczorem zmarł po długiej chorobie Wojciech Młynarski - ikona polskiej piosenki kabaretowej, choć tytułów można przypisać mu co najmniej kilka - był też poetą, reżyserem i satyrykiem. Miał 75 lat. » więcej 2017-03-15, godz. 16:11 Baltic Neopolis Orchestra z ambitnymi planami Tournée po Chinach i Japonii, nagranie płyty z argentyńskim tango, koncerty z cyklu "Wielcy Koncermistrzowie" i występy z wirtuozami - takie plany na 2017 rok ma szczecińska orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra. » więcej
345346347348349350351