Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwszy z trzech koncertów w ramach akcji pomocy Polakom mieszkającym na Litwie odbędzie się we wtorek w Szczecinie.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

- Dzielimy się tym, co umiemy najlepiej. Poprzez to chcemy również wspomóc akcję, aby polepszyć sytuację ludzi mieszkających w tamtych stronach - wyjaśnia Tarnowska.

Koncert jest podziękowaniem dla tych, którzy włączyli się w bożonarodzeniową pomoc na rzecz Polaków z Wileńszczyzny. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka darów. Początek koncertu o godzinie 17:30 w gmachu szkoły przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Kolejne koncerty już niedługo. 28 listopada w CH Galaxy wystąpią uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Z kolei 13 grudnia w kościele w Przecławiu odbędzie się świąteczno-patriotyczny koncert kilku zespołów.

Zbiórka w ramach „Paczki dla Rodaka i Bohatera” potrwa do 14 grudnia. Numer konta jest podany na stronie internetowej www.rodakomnakresach.pl. Na razie udało się zebrać ponad 32 tysiące złotych.

Oprócz pieniędzy można też przekazywać żywność i środki czystości. W Polsce działa kilkanaście punktów zbiórki darów. W Szczecinie w siedzibie Caritas przy ul. Wieniawskiego oraz w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Kaszubskiej. Do tego jeden punkt w Stanach Zjednoczonych i jeden w Szwajcarii.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

Zobacz także

2017-02-22, godz. 07:17 Ostatni dzwonek dla artystów w ubieganiu się o dodatkowe pieniądze Jeszcze niespełna tydzień został na ubieganiu się o dodatkowe pieniądze przez artystów. Kończy się nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2017. Jednorazowo można otrzymać nawet do 12 tysięcy złotych brutto. » więcej 2017-02-21, godz. 20:46 Złodzieje w studiu koncertowym Radia Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Oczywiście mamy na myśli szczeciński zespół muzyczny Złodzieje. Występu będzie można posłuchać w środowej audycji "Schody do nieba" w Radiu Szczecin. Start po godzinie 23. » więcej 2017-02-21, godz. 16:23 "Filharmonia" trafiła na planszówkę Jak powstaje koncert i na jakich instrumentach można zagrać utwory Mozarta - można nauczyć się grając w "Filharmonię". Pod taka nazwą Filharmonia imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała własną grę planszową. » więcej 2017-02-21, godz. 12:27 Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego Znamy lekturę tegorocznego Narodowego Czytania. Tytuł, spośród czterech propozycji, wybrali w głosowaniu internauci. » więcej 2017-02-21, godz. 07:49 We wtorek poznamy książkę wybraną do Narodowego Czytania We wtorek poznamy tytuł dzieła, które wybrali Polacy w głosowaniu na tytuł Narodowego Czytania. » więcej 2017-02-21, godz. 07:38 RSnW: Nowa siedziba Teatru Współczesnego na lata To powinien być obiekt na najbliższe 50 a nawet 100 lat - tak o planowanej nowej siedzibie szczecińskiego Teatru Współczesnego mówił obecny dyrektor teatru. » więcej 2017-02-20, godz. 03:39 Berlińska rozgrzewka przed Szczecin Jazz [WIDEO] W niedzielę wieczorem w najlepszym klubie jazzowym w Berlinie muzycy promowali festiwal Szczecin Jazz. To kolejna akcja poprzedzająca nadchodzącą imprezę dowodzoną przez saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego. » więcej 2017-02-19, godz. 09:21 "Pustostan" Maliny Prześlugi na scenie Współczesnego [ZDJĘCIA] Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi - jednej z najciekawszych, współczesnych polskich dramatopisarek - "Pustostan" miała w sobotę wieczorem swoją prapremierę w Malarni czyli na scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-02-18, godz. 23:31 Nie żyje Witold Adamek Operator filmowy, reżyser i scenarzysta, laureat wielu nagród filmowych, zmarł w sobotę 18 lutego w Warszawie. Miał 71 lat. » więcej 2017-02-18, godz. 23:23 Polski film wyróżniony na Berlinale. "Pokot" ze Srebrnym Niedźwiedziem [WIDEO] Najnowszy film Agnieszki Holland "Pokot" został wyróżniony na festiwalu filmowym w Berlinie. Obraz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za "otwieranie nowych perspektyw". Najważniejsza nagroda festiwalu Berlinale, czyli Złoty Niedźwiedź… » więcej
351352353354355356357