Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Koncert "Bursztynowe Serce Szczerozłote" na rozpoczęcie Grechuta Festivalu. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Koncert "Bursztynowe Serce Szczerozłote" na rozpoczęcie Grechuta Festivalu. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Utwory Marka Grechuty rozbrzmiały w świnoujskim amfiteatrze. Wtorkowy koncert "Bursztynowe Serce Szczerozłote" uroczyście zainaugurował tegoroczną edycję Grechuta Festival w Świnoujściu.
W repertuarze znalazły się takie przeboje jak chociażby "Będziesz moją panią", "Ocalić od zapomnienia", "Świecie nasz" czy "Dni, których nie znamy" i to w nowych aranżacjach.

Przez scenę przewinęło się około 50 artystów. Wraz z zespołem Anawa oraz Orkiestrą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie swoje wokalne umiejętności prezentowali na niej Marta Honzatko, Karolina Leszko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk, Andrzej Lampert, Monika Kuszyńska i Maciej Zakościelny.

- Super wrażenia. Orkiestra symfoniczna taka piękna. - Wykonawcy śpiewający naprawdę wzruszająco - mówiła publiczność.

- Serce cały czas rośnie. Zawsze te interpretacje mnie wzruszają - powiedziała Danuta Grechuta, wdowa po Marku Grechucie.

- Zastanawiałem się co myśli sobie pan Marek, który patrzy gdzieś stamtąd na to wszystko. Nie wiem czy to jest to o co mu chodziło. Mam nadzieję, że jest - przyznał Maciej Zakościelny.

Grechuta Festival w Świnoujściu odbywa się po raz drugi. Impreza potrwa do niedzieli.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 17:15 „Wspólne śpiewanie, czyli w chórze siła” Kolejne Zamkowe Forum Kultury już we wtorek w Zamku Książąt Pomorskich. Tym razem tematem forum jest „Wspólne śpiewanie, czyli w chórze siła”. » więcej 2018-09-25, godz. 10:54 Wspólne brzmienia w Szczecinie. Chór "AeMki" i Mikromusic na jednej scenie Zespół Mikromusic, Skubas, Smolik i Chór Akademii Morskiej wystąpili razem w szczecińskiej filharmonii. To w ramach piątej edycji projektu "Wspólne brzmienia". Koncert odbył się w poniedziałek wieczorem. » więcej 2018-09-24, godz. 18:21 "Mój ojciec - sierżant Laluś", czyli spisana historia Żołnierza Wyklętego Był ostatnim w powojennej Polsce Żołnierzem Wyklętym. Zginął w 1963 roku. Historię życia sierżanta Józefa Franczaka opisał jego syn Marek. » więcej 2018-09-24, godz. 16:31 "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego kandydatem do Oscara Członkowie komisji oscarowej zdecydowali, że polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, będzie najnowszy film Pawlikowskiego. » więcej 2018-09-23, godz. 19:55 Gala wręczenia nagród w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego W wielkiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach trwa finałowa gala I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego imienia Karola Szymanowskiego. Najlepsi wykonawcy wezmą udział w koncercie finałowym… » więcej 2018-09-23, godz. 10:52 Nagrody dla najlepszych aktorów na festiwalu w Gdyni Grażyna Błęcka-Kolska z nagrodą za najlepszą rolę żeńską, a Adam Woronowicz za rolę męską na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. » więcej 2018-09-22, godz. 15:55 Najpierw zwiedzanie, a na deser muzyczna uczta Ostatni akord 9. Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku zabrzmi już w sobotę w Szczecinie. » więcej 2018-09-22, godz. 15:38 Pierwsza premiera w sezonie w Pleciudze Pierwsza premiera w nowym sezonie w Teatrze Lalek Pleciuga już w sobotę. To adaptacja popularnej książki dla dzieci "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" Roksany Jędrzejewskiej Wróbel. » więcej 2018-09-22, godz. 13:15 Powstał film o Stiegu Larssonie, twórcy Millenium Powstał dokumentalny film o życiu i twórczości Stiega Larssona - nieżyjącego autora kultowej trylogii Millenium. "Mężczyzna bawiący się ogniem" w przyszłym tygodniu wejdzie na ekrany kin w Szwecji. » więcej 2018-09-21, godz. 09:50 Najnowsze polskie kino w Nowym Jorku Siedem filmów polskich reżyserek obejrzą nowojorczycy podczas rozpoczętego w renomowanej Brooklyn Academy of Music przeglądu najnowszych filmów z naszego kraju. » więcej
253254255256257258259