Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Tomasz Gontarz
Jedne z najbardziej znanych oper zabrzmiały w poniedziałkowy wieczór w hali Azoty Arena w Szczecinie. Koncert Singphony - Opera Musical Show z udziałem gwiazd estrady z całego świata i szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra przyciągnął około tysiąca osób.
Na scenie wystąpiło łącznie około 70 artystów w tym m.in. mama Vanessy Mae i pianistka Pamela Tan-Nicholson oraz koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie Vasko Vassilev. Przed publicznością zaprezentowali fragmenty takich operowych szlagierów jak "Carmen", "Madame Butterfly" oraz "Turandot".

Artyści zaśpiewali też "Sto lat" dla Vasko Vassileva, który kilka dni temu obchodził 46. urodziny. Do tego po wykonaniu głównego programu zagrali kilka numerów Abby. Można było posłuchać takich numerów jak "Mamma Mia" czy "Dancing Queen" w orkiestrowym wydaniu.

Przed koncertem Tomasz Chaciński, redaktor naczelny Radia Szczecin otrzymał od Baltic Neopolis Orchestra statuetkę anioła w podziękowaniu dla radia za wieloletnie wsparcie dla orkiestry.

Operowe show w hali Azoty Arena było inauguracją trasy koncertowej po Azji z udziałem BNO. Jest to jedyna polska orkiestra w historii zaproszona do tak prestiżowego przedsięwzięcia. W ciągu najbliższego miesiąca wystąpi m.in. w Singapurze, Kambodży, Tajlandii, Laosie, Malezji czy Wietnamie.
Relacja Wojciecha Zagaja
Artyści z całego świata i szczecińska Baltic Neopolis Orchestra wystąpili z koncertem Singphony - Opera Musical Show. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Artyści z całego świata i szczecińska Baltic Neopolis Orchestra wystąpili z koncertem Singphony - Opera Musical Show. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 3 komentarze

Byłam na tym "koncercie" - niestety występ był żenujący, pomimo tylu niezłych artystów na scenie i przy bardzo przerzedzonej publiczności. Infantylne streszczenia trzech znanych oper, każde z nich kończące się swoistym karaoke, tekst podany na ekranach ze stopniowym zabarwianiem słów. Podejrzewam, że główną inspiratorką i twórczynią tego "wyjątkowego przedsięwzięcia" była "babcia Pamela", która w ten sposób realizuje swoje wątpliwe talenta kompozytorsko-reżyserskie. Szkoda tylko, że wciąga w to tylu zdolnych ludzi i szkodzi ich dobrej opinii. A na koniec zmuszono publiczność do odśpiewania dyrygentowi Happy Birthday, żeby mieć zdjęcia jako standing ovations. I te piosenki Abby, pasujące tu jak piernik do wiatraka... szkoda gadać, to było po prostu żałosne. Baltic Neopolis Orchestra - nie idźcie tą drogą!
Niestety, to prawda. Jedno wielkie rozczarowanie. Orkiestra i Dyrygent nie mieli chyba zbyt wiele prób ze sobą. Momentami odnosiłam wrażenie, że mam przed sobą amatorów. Nie wiem, może to też wina akustyki hali? Spodziewałam się usłyszeć solowe wystąpienia. Niestety , choć niewątpliwie każdy z tych głosów zasługiwałby na uwagę, kwartet nie brzmiał imponująco.
Najgorsze jednak było jednak otwarcie i "konferansjerka". Rzeczywiście było żenujące. Kompletny brak profesjonalizmu. Całe szczęście, że goście nie znają języka polskiego.
I na koniec wstyd przed artystami obecnymi jeszcze na estradzie, którzy musieli oglądać wychodzącą publiczność. Jak to nazwać ? WIOCHA ?
A mnie się podobało. I podoba mi się rozrywkowe wydanie orkiestry. Artyści zapowiadali występ jako show operowe i tak właśnie było. To dobrze, że takiej klasy artyści mają dystans do muzyki poważnej i potrafią się nią bawić wciągając do zabawy publiczność. Nie bez przyczyny wydarzenie było organizowane w arenie azoty, a nie w filharmonii. Jeśli mam się czepiać to nieprzyjemnych ochroniarzy w azotach. Artyści brawo, wspaniałe show. A Pamela i Vasko to nie tylko wielkie talenty, ale i mnóstwo wdzięku. Bardzo to był miły poniedziałek.

Zobacz także

2017-05-20, godz. 17:18 Andrzej i Antoni Krauze uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Krauze - grafiki i rysownik oraz jego brat Antoni Krauze - reżyser między innymi 'Czarnego Czwartku' i 'Smoleńska' zostali uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się podczas VII Kongresu… » więcej 2017-05-20, godz. 09:15 Wieczór z Mickiewiczem na zamkowym dziedzińcu w gwiazdorskiej obsadzie Mało znane utwory wieszcza na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czytała aktorska rodzina: Maria Seweryn i jej ojciec Andrzej Seweryn. Spotkanie literackie odbyło się w ramach cyklu Salon Poezji. » więcej 2017-05-19, godz. 10:08 Amerykański pokaz filmu "Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy" W Waszyngtonie odbył się pokaz filmu 'Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy'. W projekcji z udziałem amerykańskich widzów wziął udział twórca filmu Alex Storożyński. » więcej 2017-05-18, godz. 20:48 Nowy kierunek w Trafostacji Sztuki [ZDJĘCIA] Pierwsza wystawa pod nową dyrekcją Stanisława Rukszy w Trafostacji Sztuki w Szczecinie podejmuje jeden z najgorętszych tematów współczesnej Europy. Wystawa nosi tytuł 'The Wall. Art Face To Face With Borders'. » więcej 2017-05-17, godz. 08:59 Rozpoczyna się Festiwal Filmowy w Cannes W Cannes na francuskim Lazurowym Wybrzeżu rozpoczyna się festiwal filmowy. To już 70. odsłona tej imprezy będącej świętem światowego kina. Rozdanie nagród - 28 maja. » więcej 2017-05-16, godz. 21:42 Wystawa węgierska w Szczecinie [ZDJĘCIA] Tylko do soboty oglądać można w Szczecinie wystawę pod nawą „Węgry w XIX i XX wieku”. » więcej 2017-05-16, godz. 14:51 Szczecińskie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej [ZDJĘCIA] „Węgry w XIX i XX wieku” - wykład pod takim hasłem odbędzie się we wtorek w Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie. To kontynuacja spotkań w ramach szczecińskich Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. » więcej 2017-05-14, godz. 09:22 Koncert muzyki dawnej pod znakiem Bacha i klawesynu [ZDJĘCIA] 'Wariacje Goldbergowskie' Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Marcina Świątkiewicza wypełniły w sobotę wieczorem dziedziniec Muzeum Narodowego w Szczecinie. Znakomity klawesynista wykazał się niezwykłym kunsztem i brawurą w ponad 30-częściowym… » więcej 2017-05-13, godz. 10:36 XIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej [ZDJĘCIA] Polifonia, chorał gregoriański i improwizacje organowe rozpoczęły XIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. Podczas koncertu inauguracyjnego w Bazylice Archikatedralnej muzykowi i śpiewakom towarzyszył tzw. live painting. Karsten Mittag… » więcej 2017-05-12, godz. 20:34 Kolekcja polskich plakatów w Szczecinie. Wyjątkowa wystawa w MN [ZDJĘCIA] Zbiory Muzeum Polskiego w Ameryce i Misji Polskiej w Orchard Lake School po raz pierwszy w historii trafiły na wystawę do Szczecina. W Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego można oglądać około stu prac: plakatów, druków okazjonalnych… » więcej
312313314315316317318