Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Krystyna Sienkiewicz. Fot. www.wikipedia.org
Krystyna Sienkiewicz. Fot. www.wikipedia.org
We wtorek skończyłaby 82 lata - w nocy z soboty na niedzielę zmarła Krystyna Sienkiewicz - aktorka filmowa, serialowa, teatralna i kabaretowa. O jej śmierci poinformował bratanek - lider grupy Elektryczne Gitary Jakub Sienkiewicz.
Jaka jestem naprawdę? Tego poza mną samą nie wie nikt - mówiła w rozmowie z Radiem Szczecin w 2012 roku, kiedy przyjechała do Międzyzdrojów odcisnąć dłoń w Promenadzie Gwiazd.

- To co o mnie wypisuje nieraz Internet to są bzdury. Często powymyślane albo jakieś strasznie stare wiadomości. Tak naprawdę to nikt mojego życia nie zna. Budowałam azyle, w cudzysłowie otaczam się murem, żeby nikt mnie nie podglądał. Ja muszę mieć swoje tajemnice - jak je mam, to jestem o te tajemnice silniejsza - podkreślała Sienkiewicz.

Mój dom był zawsze otwarty dla gości - zwłaszcza młodych, którym lubiłam matkować, przekazywać im swoją mądrość - ale... młodzi słuchali, lecz nie słyszeli.

- Rzeczywiście my musimy przeżyć życie, żeby wiedzieć, jakie to życie jest. Za mądrzy umieramy - dodawała Sienkiewicz.

Krystyna Sienkiewicz najbardziej jednak kojarzona była z występami w kabaretach Starszych Panów oraz u Olgi Lipińskiej, gdzie tworzyła niezapomniany duet z Barbarą Wrzesińską jako Siostry Sisters.

Dziś wiele osób wspomina, jaką wspaniałą była osobą, m.in. Tamara Gujska-Szczepańska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Milanówku. - Poza tym, że była cudowną, ciepłą i rozpoznawalną osobą z bardzo dobrą energią, miała jeszcze drugą twarz, mniej znaną i chyba jeszcze piękniejszą niż ta, z której znają ją wszyscy. Krysia Sienkiewicz była wielką miłośniczką zwierząt. Ona była prezesem Towarzystwa Schroniska Milanowskiego, którego ideą było zapewnienie życia zwierzakom tym, których właściciele zmarli albo ciężko zachorowali - mówi Gujska-Szczepańska.

Przez lata cierpiała na postępującą wadę wzroku. W jej wyniku straciła ponad osiemdziesiąt procent zdolności widzenia. Nie poddała się i wciąż była czynna zawodowo. W 2015 roku przeszła udar, w ubiegłym roku zdiagnozowano u niej czerniaka.
Jaka jestem naprawdę? Tego poza mną samą nie wie nikt - mówiła w rozmowie z Radiem Szczecin w 2012 roku - kiedy przyjechała do Międzyzdrojów odcisnąć dłoń w Alei Sław.
Mój dom był zawsze otwarty dla gości - zwłaszcza młodych, którym lubiłam matkować, przekazywać im swoją mądrość - ale... młodzi słuchali, lecz nie słyszeli.
Dziś wiele osób wspomina, jaką wspaniałą była osobą, m.in. Tamara Gujska-Szczepańska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Milanówku.

Zobacz także

2017-05-04, godz. 19:40 Wystawa zamknięta. Historyczny rękopis wraca do Warszawy Szczecińska wystawa z rękopisem Konstytucji 3 Maja została zamknięta. Czwartek był ostatnim dniem ekspozycji. Oryginalny dokument z 1791 roku można było oglądać w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. » więcej 2017-05-03, godz. 19:21 Historia Konstytucji 3 Maja na wystawie. Wyjątkowy zbiór pani Beaty Przez cały okres zaborów Polacy obchodzili kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Najgłośniejsze były uroczystości związane z 100. rocznicą przyjęcia tego dokumentu - ocenia Beata Gotowała, kolekcjonerka, która zbiera pamiątki… » więcej 2017-05-01, godz. 11:36 "Hey Joe" i tysiące gitar. Wrocław bije rekord Guinnessa! [WIDEO] By spróbować pobić rekord Guinnessa, trzeba mieć gitarę, znać pięć akordów i przyjść w poniedziałek po południu na wrocławski rynek. Tradycyjnie 1 maja tysiące muzyków spróbuje pobić tam rekord w kategorii "największa liczba… » więcej 2017-04-29, godz. 16:23 Pięć koncertów, w pięciu miejscach - dla ucha, ducha i oka W taki sposób 14. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej zachwala jego dyrektor Paweł Osuchowski. Bowiem podczas koncertu inauguracyjnego 12 maja w Katedrze św. Jakuba zabrzmią nie tylko chorał gregoriański, dzieła Dulichiusa ale powstaną… » więcej 2017-04-29, godz. 08:01 Kontrapunkt dobiegł końca. Grand Prix dla "Zapolskiej Superstar" Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności 52. Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt 2017" w Szczecinie, otrzymał spektakl "Zapolska Superstar" Jana Czaplińskiego w reżyserii Anety Groszyńskiej z Teatru Dramatycznego im… » więcej 2017-04-28, godz. 18:42 Finał Kontrapunktu. "Teatr z różnych perspektyw" Kończy się 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. W piątek widzowie festiwalu zobaczą finałowe przedstawienie: "Kuroń. Pasja według św. Jacka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk z Teatru Powszechnego z Warszawy. » więcej 2017-04-28, godz. 10:24 Orkiestra Red Swing Low z Gryfic chce podbić Kalifornię Są najlepsi w Polsce i Europie - teraz chcą być mistrzami świata, a nie mają za co jechać na mistrzostwa. Orkiestra Red Swing Low z Gryfic zbiera na bilet do Kalifornii. » więcej 2017-04-28, godz. 07:16 Wspomnienie Witolda Pyrkosza W piątek w Górze Kalwarii odbędzie się pogrzeb Witolda Pyrkosza. Popularny aktor zmarł 22 kwietnia w wieku 90 lat. » więcej 2017-04-27, godz. 11:07 Kontrapunkt na ostatniej prostej: jedno pytanie wiele odpowiedzi Droga do piątkowego finału prowadzi przez Bröllin i Berlin. Najpierw w Zamku Bröllin pokazany zostanie spektakl zainspirowany autobiograficzną książką Aurelii Scheffel: „Łódź - historia". » więcej 2017-04-26, godz. 23:50 Jarek Degórski zagrał na scenie Radia Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W kwietniowej odsłonie cyklu [3x1] nasze studio wypełniła muzyka elektroniczna. » więcej
336337338339340341342