Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Obecnie Teatr Współczesny ma swoją siedzibę w gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Obecnie Teatr Współczesny ma swoją siedzibę w gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
To powinien być obiekt na najbliższe 50 a nawet 100 lat - tak o planowanej nowej siedzibie szczecińskiego Teatru Współczesnego mówił obecny dyrektor teatru.
Mirosław Gawęda w magazynie "Radio Szczecin na Wieczór" podkreślał, że niezależnie od tego, gdzie powstanie, teatr powinien posiadać przynajmniej dwie sceny oraz sale prób.

- Jeżeli już mówimy o nowym teatrze, no to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że projektujemy go na następne 50 czy 100 lat. Chodzi o to, żeby te przestrzenie były. One nie muszą być jeszcze w pełni uzbrojone. To wszystko można zaadoptować, ale jeżeli tych przestrzeni się nie wykona to ich później nie będzie - mówił Gawęda.

Na razie nie jest przesądzone, gdzie powstanie. Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji - plac z tyłu filharmonii, Nabrzeże Wieleckie przy Moście Kłodnym oraz okolice Portu Rybackiego Gryf.

Zgodnie z planem magistratu ostateczna lokalizacja nowej siedziby Teatru Współczesnego powinna być znana do końca 2018 roku - mówił architekt miasta, Jarosław Bondar.

- To jest maksymalny czas. Chcemy wybrać lokalizację, która będzie odpowiadała dyrekcji i zespołowi teatru. Tam, gdzie będą widzieli największy potencjał tego miejsca - mówił Bondar..

Teatr Współczesny od 1950 roku mieści się w pomieszczeniach Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Nie odpowiada to do końca ani muzealnikom, ani też aktorom. Umowa dzierżawy wygasa wraz z końcem 2026 roku.
Mirosław Gawęda w magazynie "Radio Szczecin na Wieczór" podkreślił, że niezależnie od tego, gdzie powstanie, teatr powinien posiadać przynajmniej dwie sceny oraz sale prób.
Na razie nie jest przesądzone, gdzie powstanie. Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji - plac z tyłu filharmonii, Nabrzeże Wieleckie przy Moście Kłodnym oraz okolice Portu Rybackiego Gryf.

Zobacz także

2017-04-19, godz. 19:41 Żelazny jubileusz Kulmów w Szczecinie Joanna Kulmowa - poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Jan Kulma - reżyser, muzyk, filozof, pisarz - obchodzą 65. rocznicę ślubu czyli żelazny jubileusz. » więcej 2017-04-16, godz. 18:57 Trwają prace nad scenariuszem wystawy stałej Muzeum Historii Polski Ma być nowoczesna, multimedialna i ukazująca najdawniejsze dzieje Polski po czasy współczesne - w Muzeum Historii Polski trwają prace nad koncepcją wystawy stałej. » więcej 2017-04-16, godz. 15:29 Polski film w finale konkursu w Cannes Szansa na Złotą Palmę dla polskiego reżysera, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Krótkometrażowy film Grzegorza Mołdy "Koniec widzenia" znalazł się w finale konkursu w Cannes. » więcej 2017-04-15, godz. 18:36 Poznaliśmy laureatkę nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego Marta Nieradkiewicz została laureatką nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Aktorka była nominowana za role w filmach "Zjednoczone stany miłości" oraz "Kamper". » więcej 2017-04-13, godz. 14:26 Historyczny moment dla XIV-wiecznego kościoła w Jasienicy [ZDJĘCIA] Najprawdopodobniej po raz pierwszy dźwięki organów rozbrzmiały XIV-wiecznym kościele w Jasienicy. » więcej 2017-04-13, godz. 13:03 The Rolling Stones zagrali w Warszawie pół wieku temu [WIDEO] Mija 50 lat od legendarnego koncertu The Rolling Stones w Warszawie. 13 kwietnia 1967 roku zespół zagrał dwa koncerty w Sali Kongresowej. Pomysł występu w Warszawie pochodził od członków zespołu. » więcej 2017-04-11, godz. 21:41 Ponad setka gryfów w Szczecinie. Gdzie ich szukać? [ZDJĘCIA] Ponad 120 gryfów znalazł w Szczecinie Szymon Jeż. Postanowił je sfotografować i pokazać w jednej książce, którą zatytułował "Gryfy w Szczecinie". Wyszedł z tego przewodnik po mieście, z gryfem w roli głównej. Premiera książki… » więcej 2017-04-11, godz. 08:40 Dzień Radia w Polsce 11 kwietnia to Dzień Radia w Polsce. Ten dzień uchwaliło w 1923 stowarzyszenie radiotechników polskich. » więcej 2017-04-09, godz. 21:14 "Nadzieja" najlepsza na Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej Chór "Nadzieja" zdobył Grand Prix 4. Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Chór z Nakła nad Notecią, w opinii międzynarodowego jury, był najlepszym z 20 występujących w Szczecinie zespołów wokalnych. Finału… » więcej 2017-04-09, godz. 16:58 Misterium Pasyjne w kościele seminaryjnym, wstęp wolny Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wystąpi w niedzielę wieczorem z Misterium Pasyjnym w Kościele Wyższego Seminarium Duchownego. » więcej
338339340341342343344