Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Premiera płyty "I żyli długo, i w Szczecinie" odbyła się w niedzielę wieczorem w Filharmonii, w Szczecinie.
Było o pasztecikach, zapachu czekolady czy odwiecznym problemie czy Szczecin leży nad morzem, a więc o wszystkim, co charakterystyczne dla miasta. Piosenki zaśpiewało 15 wyłonionych w castingu dzieci z regionu.

- Jestem zachwycony i aż mokry, tak tańczyłem z synem. Bardzo mi się podoba - mówi mężczyzna, który tańczył do piosenki "Pasztecik". - Jeszcze nie jadłem Pasztecika Szczecińskiego, ale w poniedziałek na pewno spróbuje.

Jestem pod wrażeniem umiejętności dzieciaków. Jestem szczecinianką i czuję się rozczulona treścią piosenek i tym, że ktoś z taką werwą mógł to wykonać. Normalnie koncerty w Filharmonii są stateczne, a te były pełne emocji. Nawet orkiestra w pewnym momencie wstała. Emocje sięgnęły zenitu - oceniała kolejna słuchaczka.

Bardzo mi podobało, bo śpiewała moja koleżanka i wszystko mi się podobało - dodała młoda dziewczyna.

Autorem wszystkich melodii na płycie jest Mateusz Czarnowski - znany z zespołu "Bubliczki". Teksty napisała Malina Prześluga-Delimata, ceniona dramatopisarka i autorka bajek dla dzieci.

Tylko po koncercie sprzedano 300 płyt. Teraz krążki są do nabycia w filharmonii.
Piosenki zaśpiewało 15 wyłonionych w castingu dzieci z regionu.
Piosenki zaśpiewało 15 wyłonionych w castingu dzieci z regionu. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piosenki zaśpiewało 15 wyłonionych w castingu dzieci z regionu. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-01-16, godz. 14:50 Policja wyklucza udział osób trzecich ws. śmierci wokalistki Cranberries Policja nie podejrzewa udziału osób trzecich w sprawie śmierci piosenkarki Dolores O'Riordan. Wokalistka i liderka grupy rockowej The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. Miała 46 lat. » więcej 2018-01-16, godz. 13:32 Baltic Neopolis Orchestra świętuje swoje 10-lecie Przed muzykami Baltic Neopolis Orchestra pracowity rok. Zespół na 10-lecie istnienia zagra z wieloma wybitnymi wirtuozami z całego świata. » więcej 2018-01-14, godz. 17:36 Okradziono słynnego francuskiego reżysera W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej. » więcej 2018-01-13, godz. 20:01 Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018. » więcej 2018-01-13, godz. 16:58 Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT "Obudź się, pasterzu" - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. » więcej 2018-01-11, godz. 17:34 Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA] Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych… » więcej 2018-01-11, godz. 14:35 "Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA] Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami". Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke. » więcej 2018-01-11, godz. 12:44 Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem. » więcej 2018-01-09, godz. 21:11 Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia. » więcej 2018-01-08, godz. 11:12 Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa. » więcej
286287288289290291292