Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Opowieści o tym, czym żyła dawna główna arteria miasta można znaleźć na wystawie "Dzień (na) Wojska Polskiego". Ekspozycja została otwarta w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK przy ul. bł. Królowej Jadwigi w Szczecinie.
Tworzą ją trzy plansze oraz pojedyncze karteczki ze wspomnieniami szczecinian na temat al. Wojska Polskiego.

Jedną z osób, która podzieliła się tym jak ją pamięta jest pani Jolanta. Kobieta mieszkała nieopodal placu Zgody na przełomie lat 50. i 60. Była wtedy dzieckiem. Na wystawie jest jej zdjęcie w samochodziku oraz na słoniu.

- To nie jest żywy słoń, oczywiście, to atrapa! Zarabiali tak sobie fotografowie. To była główna ulica w mieście, były tu przez cały czas tłumy, kręcili się ludzie, było wszystko - wspomina pani Jolanta.

Każde ze wspomnień jest zupełnie inne, ale mają pewien punkt wspólny.

- Jest to zarówno tęsknota za tym, jak było, ale też nadzieja, że jeszcze tak będzie. Ludzie życzą tego alei Wojska Polskiego, by jej renoma była tak wielka jak pamięć o niej - zaznacza Kinga Rabińska, jedna z koordynatorek akcji.

Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego . Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Do tego każdy może stać się częścią ekspozycji spisując i dokładając do niej swoje osobiste wspomnienie.
- To nie jest żywy słoń, oczywiście, to atrapa! Zarabiali tak sobie fotografowie, to była główna ulica w mieście, były tu przez cały czas tłumy, kręcili się ludzie, było wszystko - wspomina pani Jolanta.
- Jest to zarówno tęsknota za tym, jak było, ale też nadzieja, że jeszcze tak będzie. Ludzie życzą tego alei Wojska Polskiego, by jej renoma była tak wielka jak pamięć o niej - zaznacza Kinga Rabińska, jedna z koordynatorek akcji.

Zobacz także

2017-09-17, godz. 08:48 Gotycki festiwal dobiegł końca Kolejny festiwal dopiero za rok - tak na zakończenie VIII Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku" mówili i organizatorzy i widzowie. » więcej 2017-09-16, godz. 17:34 Najbardziej rozpoznawalny polski pianista wystąpi w Filharmonii Piotr Anderszewski, jeden z najznakomitszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich pianistów, wystąpi w sobotę w Szczecinie w ramach Meisinger Music Festival. » więcej 2017-09-16, godz. 12:51 Dni Otwarte u szczecińskich ewangelików Duchowni, Rada Parafialna oraz wierni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Szczecinie serdecznie zapraszają na Dni Otwarte Parafii. Na sobotę i niedzielę przygotowano program przybliżający szczecińskich ewangelików. » więcej 2017-09-16, godz. 09:29 Finał wędrownego festiwalu W sobotę odbędzie się finał 8. Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku". W kościele Jana Ewangelisty w Szczecinie wystąpi Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. » więcej 2017-09-15, godz. 20:12 Na Zamku wystawa prac Leonii Chmielnik [ZDJĘCIA] Każdy szczecinianin zna pomnik Anny Jagiellonki i Bogusława X usytuowany przy Zamku Książąt Pomorskich. Współautorką monumentalnej rzeźby jest Leonia Chmielnik - obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Swoje prace… » więcej 2017-09-15, godz. 16:46 Wielka kolekcja afrykańskiego ludu Dogonów Kolekcja sztuki i kultury Dogonów w Muzeum Narodowym w Szczecinie liczy ponad 700 obiektów. To efekt pracy kilku pokoleń etnografów i antropologów związanych ze szczecińską instytucją. » więcej 2017-09-15, godz. 15:19 Nowy festiwal w Szczecinie. Inauguracja w filharmonii Legendarny koncertmistrz Filharmoników Berlińskich Daniel Stabrawa i zaliczana do najlepszych orkiestr świata Sinfonia Varsovia zainaugurują w piątek w Szczecinie Meisinger Music Festival. » więcej 2017-09-15, godz. 14:27 Wyjątkowe pamiątki po zatopionych polskich okrętach Pamiątki z zatopionych w 1939 roku okrętów wojennych "Wicher" i "Gryf" można oglądać w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. » więcej 2017-09-13, godz. 14:01 Uroczystości pogrzebowe Julii Hartwig Na Starych Powązkach w Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe Julii Hartwig. » więcej 2017-09-11, godz. 17:25 Pożegnanie Janusza Głowackiego Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata kultury i czytelnicy pożegnali na Wojskowych Powązkach w Warszawie Janusza Głowackiego. Zmarły 19 sierpnia prozaik, dramaturg, felietonista, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych… » więcej
312313314315316317318