Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Przedmieścia Mombasy. Fot. Krzysztof Miękus
Przedmieścia Mombasy. Fot. Krzysztof Miękus
Bohater filmu George Ogaya Omoro. Fot. Krzysztof Miękus
Bohater filmu George Ogaya Omoro. Fot. Krzysztof Miękus
Legendarny most nad rzeką Tsavo. Fot. Krzysztof Miękus
Legendarny most nad rzeką Tsavo. Fot. Krzysztof Miękus
Bohater filmu Thomas Bongo Nyero. Fot. Krzysztof Miękus
Bohater filmu Thomas Bongo Nyero. Fot. Krzysztof Miękus
Bohaterka filmu - Violet Nabwango Maimuna. Fot. Krzysztof Miękus
Bohaterka filmu - Violet Nabwango Maimuna. Fot. Krzysztof Miękus
Bohaterka filmu Koneja Aziza Juma. Fot. Krzysztof Miękus
Bohaterka filmu Koneja Aziza Juma. Fot. Krzysztof Miękus
Premiera filmu Krzysztofa Miękusa "Droga do Man Eater's Bridge" i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie.
Film Miękusa opowiada historie ludzi, którzy mieszkają na trasie jednej z najważniejszych afrykańskich dróg, która od wieków jednym dawała nadzieję, a dla drugich była śmiertelną pułapką.

- Rzecz dzieje się w Kenii - mówi organizatorka Global Justice Night Aleksandra Antonowicz-Cyglicka. - Film opowiada o obywatelach Kenii, mieszkających na przedmieściach Mombasy, w slumsach. To film o ludziach, którzy walczą o swoje prawa, ale walczą znając kenijskie przepisy i wiedzą jak się nimi posługiwać, znając swoje prawa i broniąc ich.

W programie wieczoru filmowo-dyskusyjnego jest też pokaz filmu-eksperymentu "Jak przeżyć za jednego dolara dziennie" oraz spotkanie na temat Europejskiego Korpusu Solidarności.

Global Justice Night odbędzie się w Szczecinie po raz trzeci. Początek w środę o godzinie 19 w klubie Hormon.
- Rzecz dzieje się w Kenii - mówi organizatorka Global Justice Night Aleksandra Antonowicz-Cyglicka. - Film opowiada o obywatelach Kenii, mieszkających na przedmieściach Mombasy, w slumsach. To film o ludziach, którzy walczą o swoje prawa, ale walczą znaj

Zobacz także

2017-11-15, godz. 15:16 "Książka na wynos" w Ekoporcie Kilkaset książek w ciągu niespełna tygodnia przynieśli Szczecinianie do Ekoportu przy ul. Arkońskiej. To w ramach akcji "Książka na wynos". » więcej 2017-11-14, godz. 23:01 "Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej
303304305306307308309