Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Benefis zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie". Fot. Joanna Gralka
Benefis zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie". Fot. Joanna Gralka
To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń i spotkań po latach. W Książnicy Pomorskiej odbył się benefis trzech muszkieterów: Gerarda Aniołkowskiego, Leszka Foltyna i Jana Kuczery - wieloletnich operatorów kamery szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej.
Na spotkanie przyszło wielu byłych i obecnych dziennikarzy, nie tylko z TVP, którzy wspominali lata wspólnej pracy w mediach.

Leszek Foltyn, który do telewizji trafił niedługo po maturze wspominał swoje pierwsze dni w pracy.

- Przyszedłem do pracy, przedstawiłem się, mój pryncypał powiedział: No dobra, mały! Teraz weźmiesz dwa metalowe kufry, takie jak tu stoją, dam ci szczotkę ryżową i szare mydło, tam jest taka duża łazienka, pójdziesz tam, umyjesz te pudła i zwiniesz kable do świateł! To był mój pierwszy dzień pracy - przypomniał Foltyn.

Gerard Aniołkowski mówił między innymi o nagrodach. Stwierdził, że choć był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę to dla niego najważniejsze jest inne wyróżnienie.

- Moją najważniejszą nagrodą jest satysfakcja z kolejnego pokolenia, dwóch moich synów jest też operatorami telewizji, są obecni na tej sali, jeden filmuje dla Kroniki, drugi robi zdjęcia - wskazał Gerard Aniołkowski.

Benefis zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie".
- Przyszedłem do pracy, przedstawiłem się, mój pryncypał powiedział: No dobra, mały! Teraz weźmiesz dwa metalowe kufry, takie jak tu stoją, dam ci szczotkę ryżową i szare mydło, tam jest taka duża łazienka, pójdziesz tam, umyjesz te pudła i zwiniesz kable
- Moją najważniejszą nagrodą jest satysfakcja z kolejnego pokolenia, dwóch moich synów jest też operatorami telewizji, są obecni na tej sali, jeden filmuje dla Kroniki, drugi robi zdjęcia - wskazał Gerard Aniołkowski.

Zobacz także

2018-03-03, godz. 17:55 "Stabat Mater" w kościele garnizonowym "Stabat Mater" Janusza Stalmierskiego, kompozytora, autora hejnału Szczecina po raz pierwszy zabrzmi w sobotę w Szczecinie. Opera na Zamku zaprasza na Koncert Wielkopostny. » więcej 2018-03-03, godz. 16:54 Promocja kultury ukraińskiej w Goleniowie 15. Spotkania z Kulturą Ukraińską w Goleniowie już w sobotę. O 17 w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury rozpocznie się uroczysta gala. » więcej 2018-03-03, godz. 15:15 Oscary coraz bliżej Przed nami 90. gala rozdania filmowych Oscarów. Od kilku lat statuetki, wręczane twórcom kina, produkowane są w Nowym Jorku. Wcześniej przez dziesięciolecia powstawały w Chicago w firmie należącej do potomków rumuńskich imigrantów… » więcej 2018-03-03, godz. 13:45 Nowa scena i nowa sztuka Teatru Polskiego. "Rumcajs" na Łasztowni Premiera "Przygód rozbójnika Rumcajsa" odbędzie się w sobotę po południu na nowej scenie Teatru Polskiego w Szczecinie, czyli na Scenie na Łasztowni. Chodzi o dawny namiot Opery na Zamku i dawną salę koncertową przy ulicy Energe… » więcej 2018-03-03, godz. 08:41 Święto francuskiej kinematografii. Cezary wręczone! W Paryżu rozdano Cezary, czyli prestiżowe nagrody francuskiej kinematografii przyznawane przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Ceremonia wręczania wyróżnień odbyła się w piątek wieczorem. Cezary przyznano już po raz 43. » więcej 2018-03-02, godz. 19:02 "Łzawe zjawy roku pamiętnego" w Teatrze Współczesnym Premiera "Łzawych zjaw roku pamiętnego" Bogusława Kierca odbędzie się Malarni, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2018-03-02, godz. 08:08 "Absolutnie petarda". Szczecin Jazz w Trafo Keyon Harrold i Pharoahe Monch, mistrz trąbki i niezależny raper, wystąpili w czwartek wieczorem w Trafostacji Sztuki w ramach festiwalu Szczecin Jazz 2018. » więcej 2018-03-01, godz. 22:54 Język polski na sportowo Pisanie krótkich form literackich, wykłady czy gry językowe, a wszystko w konwencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich - tak wygląda Festiwal Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. To inicjatywa polonistów, którzy chcą zachęcić… » więcej 2018-03-01, godz. 11:28 "Umarli, abyśmy mogli żyć. Stanisław Kasznica". Słuchowisko w Radiu Szczecin "Umarli, abyśmy mogli żyć. Stanisław Kasznica" - słuchowisko Sylwestra Woronieckiego to historia polskiego adwokata działacza Obozu Wielkiej Polski i Obozu Narodowo-Radykalnego, dowódcy wojskowego, skazanego na karę śmierci, zamordowanego… » więcej 2018-02-27, godz. 18:55 Tydzień Kresowy rozpoczęty [ZDJĘCIA] Wystawą Ferdynanda Ruszczyca rozpoczął się w Szczecinie Tydzień Kresowy - Kaziuki. Na wernisażu zaśpiewały też kresowe pieśni dzieci ze szkoły muzycznej w Szczecinie. » więcej
287288289290291292293