Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wystawę możemy oglądać do środy do godziny 18 w budynku Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Wystawę możemy oglądać do środy do godziny 18 w budynku Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Obcięte palce, albo drganie ludzkiego oka... - takie prace można oglądać na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Wszystko to w ramach Otwartego Przeglądu Semestralnego. Akademia otwiera swoje drzwi dla mieszkańców miasta oraz potencjalnych studentów.
Do środy możemy oglądać prace uczniów oraz posprzeczać się na temat ich interpretacji. Dlaczego to wydarzenie jest tak ważne dla Wydziału? Według prof. Zbigniewa Romańczuka, kierownika Katedry Malarstwa, takie dni pozwalają poznać korytarze uczelni od środka.

- Jest to forma podsumowania kilkumiesięcznej pracy, ale też możliwość obejrzenia prac artystów spoza uczelni - zaznaczył prof. Romańczuk.

Studenci prezentujący swoje prace byli pod wrażeniem liczby zwiedzających.

- Jestem zaskoczona; myślałam, że będzie mniej osób, sądziłam, że będą tylko ludzie z uczelni, a widziałam wiele osób z zewnątrz. Frekwencja była całkiem niezła - oceniła jedna ze studentek.

Wystawę możemy oglądać do środy do godziny 18 w budynku Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2.
Relacja Bartłomieja Czetowicza

Zobacz także

2017-05-22, godz. 08:00 Mocny akcent na zakończenie Festiwalu Muzyki Dawnej Ukraińska sopranistka Olga Pasiecznik wystąpiła na zakończenie 14-go Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Wykonała wraz z międzynarodową Orkiestrą Fundacji Akademii Muzyki Dawnej arie Mendelssohna i Beethovena. Koncert odbył się… » więcej 2017-05-21, godz. 17:50 Festiwal muzyki dawnej w Trafostacji Sztuki W niedzielę wieczorem wystąpi międzynarodowa Orkiestra Fundacji Akademii Muzyki Dawnej pod batutą Pawła Osuchowskiego - zagra dzieło Ludwiga van Beethovena. » więcej 2017-05-21, godz. 15:13 "Człowiek z żelaza" i "Lalka" w Filharmonii Muzyka z takich filmów jak „Lalka”, „Pożegnanie z Marią” czy „Człowiek z żelaza” zabrzmi w szczecińskiej filharmonii. » więcej 2017-05-20, godz. 23:04 Znamy finalistki szóstej edycji Gryfii Znamy autorki nominowane do Gryfii - Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki. Nazwiska pretendentek ogłoszono podczas Warszawskich Targów Książki. » więcej 2017-05-20, godz. 17:18 Andrzej i Antoni Krauze uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Krauze - grafiki i rysownik oraz jego brat Antoni Krauze - reżyser między innymi "Czarnego Czwartku" i "Smoleńska" zostali uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się podczas VII Kongresu… » więcej 2017-05-20, godz. 09:15 Wieczór z Mickiewiczem na zamkowym dziedzińcu w gwiazdorskiej obsadzie Mało znane utwory wieszcza na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czytała aktorska rodzina: Maria Seweryn i jej ojciec Andrzej Seweryn. Spotkanie literackie odbyło się w ramach cyklu Salon Poezji. » więcej 2017-05-19, godz. 10:08 Amerykański pokaz filmu "Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy" W Waszyngtonie odbył się pokaz filmu "Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy". W projekcji z udziałem amerykańskich widzów wziął udział twórca filmu Alex Storożyński. » więcej 2017-05-18, godz. 20:48 Nowy kierunek w Trafostacji Sztuki [ZDJĘCIA] Pierwsza wystawa pod nową dyrekcją Stanisława Rukszy w Trafostacji Sztuki w Szczecinie podejmuje jeden z najgorętszych tematów współczesnej Europy. Wystawa nosi tytuł "The Wall. Art Face To Face With Borders". » więcej 2017-05-17, godz. 08:59 Rozpoczyna się Festiwal Filmowy w Cannes W Cannes na francuskim Lazurowym Wybrzeżu rozpoczyna się festiwal filmowy. To już 70. odsłona tej imprezy będącej świętem światowego kina. Rozdanie nagród - 28 maja. » więcej 2017-05-16, godz. 21:42 Wystawa węgierska w Szczecinie [ZDJĘCIA] Tylko do soboty oglądać można w Szczecinie wystawę pod nawą „Węgry w XIX i XX wieku”. » więcej
333334335336337338339