Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Światowy Dzień Głosu. Fot. Hanna Komorzycka [Radio Szczecin]
Światowy Dzień Głosu. Fot. Hanna Komorzycka [Radio Szczecin]
Wystąpili na scenie ze swoimi nauczycielami. W ramach festiwalu Dzień Głosu, uczniowie jednej ze szczecińskich szkół zaśpiewali m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza czy arie z "Czarodziejskiego fletu".
Wszystko przy akompaniamencie fortepianu.

- Zespół Szkół Muzycznych nr 2 przy ul. Staromłyńskiej, to jest również moja szkoła, która kończyłem w klasie śpiewu solowego. Dlatego bardzo się cieszę, że dyrekcja kolejny raz chciała uczestniczyć w festiwalu, właśnie organizując koncert uczniów wydziału wokalno-autorskiego - mówi Marcin Scech, dyrektor festiwalu Światowy Dzień Głosu.

- Uczę tutaj od 39 lat. To są nasi uczniowie, niektórzy początkujący. To jest niestety duży stres dla wielu. Nie każdy się sprawdza w tym zawodzie. My jesteśmy tutaj tą pierwszą ich szkołą i wypuszczamy już do wyższych szkół muzycznych. To jest bardzo trudny zawód. Wymaga takiej odporności psychicznej i fizycznej - mówi Irena Górewicz, nauczycielka.

Idea Światowego Dnia Głosu zrodziła się w Brazylii. To czwarta edycja szczecińskiego festiwalu, kolejna już za rok.
Relacja Hanny Komorzyckiej

Zobacz także

2018-10-06, godz. 06:40 USA: rozpoczęto promocję filmu "Zimna Wojna" W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się przedoscarowa promocja "Zimnej Wojny". Film wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii. » więcej 2018-10-03, godz. 23:46 The Small Town Kids zagrali w cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] Tym razem na naszej scenie zabrzmiała muzyka zza miedzy. » więcej 2018-10-02, godz. 20:35 Małomiasteczkowi z minikoncertem w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] To w ramach naszego cyklu [3x1] » więcej 2018-10-02, godz. 16:22 Kończy się festiwal filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" Ostatnie pokazy konkursowe odbędą się we wtorek na Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. O Złoty Opornik, główną nagrodę imprezy, walczą 23 produkcje dokumentalne inspirowane polskimi dziejami walki o wolność… » więcej 2018-10-01, godz. 15:00 Nie żyje Charles Aznavour. Nazywano go "francuskim Sinatrą" W wieku 94 lat zmarł francuski piosenkarz, kompozytor i aktor Charles Aznavour - podaje agencja AFP. » więcej 2018-09-30, godz. 09:57 Historia opactwa na ścianie kościoła. Widowiskowy mapping w Kołbaczu Historię Kołbacza wyświetloną na ścianie gotyckiego kościoła można było obejrzeć w sobotę wieczorem w ramach kolejnej edycji "Cieni zapomnianych kultur". Tym razem Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki tematem przewodnim wydarzenia uczyniło… » więcej 2018-09-29, godz. 19:22 "Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu "Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu został pokazany na 10. Festiwalu "Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci". Festiwal, który odbywa się w Gdyni, poświęcony jest przede wszystkim prezentacji filmów… » więcej 2018-09-29, godz. 18:25 „Cienie zapomnianych kultur” w Kołbaczu Już w sobotę w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu koło Szczecina odbędą się „Cienie zapomnianych kultur”. Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki chce promować w tym roku "Projekt: Kołbacz", w ramach którego kościół zamieniony… » więcej 2018-09-29, godz. 13:49 "Miś zwany Wojtkiem". Powstaje animacja o słynnym niedźwiadku "A Bear called Wojtek" - taki tytuł nosi powstająca właśnie brytyjska animacja opowiadająca o słynnym niedźwiedziu przygarniętym przez żołnierzy armii generała Andersa. Producentem filmu jest Iain Harvey. » więcej 2018-09-29, godz. 10:39 Marzysz o stypendium w USA? Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór Fundacja Kościuszkowska, jedna z najbardziej renomowanych organizacji polonijnych w Stanach Zjednoczonych, rozpoczęła nabór na swój doroczny, prestiżowy program stypendialny. Nowojorska fundacja szuka młodych naukowców, którym ufunduje… » więcej
250251252253254255256