Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika". Fot. Agata Rokicka [Radio Szczecin]
Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika". Fot. Agata Rokicka [Radio Szczecin]
Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika".
Bedzie można obejrzeć 40 spektakli teatralnych i widowisk plenerowych i posłuchać 22 koncertów.

Organizatorem festiwalu jest goleniowski Teatr Brama, o którym z entuzjazmem mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

- Jest jak magnez, który powoduje, iż wiele osób, które nie mają świadomości, że chcą uprawiać czy uczestniczyć w teatrze, znajdują w sobie tę energię inspirowani właśnie przez te wydarzenia i tych dziwaków, którymi są ludzie z Teatru Brama - przyznaje Krupowicz.

Festiwal rozpocznie przedstawienie "Pink Floyd. The Wall".

- To nawiązanie do jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny Teatru Brama. - "Pink Floyd. The Wall" jest o tym, jak ludzie się alienują. Do czego prowadzi takie odizolowanie. Jak budujemy sobie te mury, jak powoduje to agresję. Dochodzi do niechcianych zachowań. Kluczowym momentem jest moment burzenia muru. To jest przesłanie dla ludzkiej mozaiki. Chcemy ten mur zburzyć. Nie będę zdradzał jak chcemy to zrobić. Zapraszam.

Spektakl inaugurujący festiwal "Ludzka mozaika" rozpocznie się w piątek o godz. 21 przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Organizatorem festiwalu jest goleniowski Teatr Brama, o którym z entuzjazmem mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.
Festiwal rozpocznie przedstawienie "Pink Floyd. The Wall". - To nawiązanie do jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny Teatru Brama.

Zobacz także

2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2017-11-09, godz. 21:39 „Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA] Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom. » więcej 2017-11-09, godz. 18:50 Wyjątkowa wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA] 1000 najcenniejszych pamiątek pochodzących z darów od osób prywatnych można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wystawa jest wyjątkowa, bo w gablotach pokazano m.in. biało-czerwone opaski powstańców zaplamione k… » więcej 2017-11-09, godz. 16:01 Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego fotografika Szczeciński fotografik Cezary Dubiel ze "złotym" tytułem "Wybitnego artysty" Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. To pierwszy Polak w historii, który dostał takie wyróżnienie właśnie na poziomie "złotym". » więcej 2017-11-08, godz. 19:07 „Moja Abba" w Zamku Książąt Pomorskich Kiedy w połowie lat 70 XX wieku do Polski przyjeżdżał zwycięzca Eurowizji, szwedzki zespół Abba cała Polska nuciła: "Dancing Queen", czy "Money, Money, Money". Urzekające melodie, barwne, fantastyczne kostiumy, uśmiech, pewność… » więcej 2017-11-07, godz. 21:23 Kennedy oficjalnie i prywatnie w Przełomach [ZDJĘCIA] Wystawa fotografii „Amerykański wizjoner. Życie i czasy Johna F. Kennedy'ego" od wtorku prezentowana jest w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej
302303304305306307308