Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

- Świat jest piękny! Wystarczy mi ta przyroda - tak w filmie o swoim mieszkaniu na wsi mówi Irena Brodzińska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
- Świat jest piękny! Wystarczy mi ta przyroda - tak w filmie o swoim mieszkaniu na wsi mówi Irena Brodzińska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Postscriptum do benefisu Ireny Brodzińskiej odbyło się w niedzielę wieczorem na scenie Teatru Polskiego. Pretekstem stał się film dokumentalny autorstwa Marka Osajdy, bo sam benefis odbył się w październiku w Operze na Zamku w ramach 60-lecia sceny muzycznej w Szczecinie.
Na scenie publiczność zobaczyła córkę i wnuczkę Ireny Brodzińskiej - Grażynę Brodzińską i Natalię Brodzińską. W koncercie wzięli udział także artyści Teatru Polskiego i Opery na Zamku.

- Świat jest piękny! Wystarczy mi ta przyroda - tak w filmie o swoim mieszkaniu na wsi mówi Irena Brodzińska. Marek Osajda, reżyser dokumentu odwiedził śpiewaczkę ubiegłego lata w jej domu pod Szczecinem gdzie artystka wyprowadziła się już kilkanascie lat temu.

Nie przeszkadza jej to w czynnym udziale w życiu kulturalnym Szczecina. Zawsze życzliwa i uśmiechnięta. Pytana, co w w życiu jest najważniejsze odpowiada: - Najważniejsze w życiu są radość i miłość. Jedno i drugie mi się udało - przyznała.

Publiczność dziękowała za wieczór.

- Jesteśmy pod wrażeniem. Znakomita atmosfera. - Rewelacja, jestem wzruszony. - Pamiętam jak moja mama chodziła razem ze mną na przedstawienia do operetki - oceniali uczestnicy benefisu.

Wieczór prowadził Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego, który pani Irenie ze sceny wyznał: - My też wszyscy ją kochamy!
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2019-12-09, godz. 21:28 Złote Globy. Polski kandydat bez nominacji Amerykański komediodramat „Marriage Story” otrzymał najwięcej, bo aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Globów. » więcej 2019-12-09, godz. 19:48 Działalność opozycji antykomunistycznej w nowym albumie [ZDJĘCIA] Setki zdjęć pokazujących działalność opozycji antykomunistycznej w Szczecinie w albumie pod tytułem 'Szczecińskie lata przełomu w obiektywie Jarosława Kaczorowskiego i Pawła Woźniaka'. » więcej 2019-12-09, godz. 08:31 Akcja Animacja tryumfuje kolejny raz Młodzi filmowcy zespołu Akcja Animacja ze Szczecinka mogą się pochwalić kolejnym sukcesem. Animatorzy zostali zaproszeni do Pałacu w Radziejowicach, a ich wyjazd był połączony z możliwością podnoszenia swoich kwalifikacji. » więcej 2019-12-07, godz. 18:15 Olga Tokarczuk wygłosiła wykład noblowski [WIDEO] Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, wygłosiła w Sztokholmie wykład noblowski. » więcej 2019-12-07, godz. 10:03 Berlin: ruszył festiwal EMIGRA W Berlinie rozpoczęła się 7. Edycja Festiwalu Filmowego EMIGRA. » więcej 2019-12-06, godz. 18:08 Zmagania o granice II RP - wykład doktora Wojciecha Lizaka 'Zmagania o granice' to tytuł wykładu połączonego z wystawą, który w sobotę wygłosi dr Wojciech Lizak. Rzecz będzie traktowała o walkach o granice II Rzeczypospolitej. » więcej 2019-12-05, godz. 19:36 Szopkarze zaprezentowali uroczyście swoje dzieła Szopkarze zaprezentowali uroczyście swoje dzieła wokół pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. » więcej 2019-12-04, godz. 08:56 "Wybraliśmy osobę o niezwykłej charyzmie" Bartosz Bielenia otrzymał Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego. Wyróżnienie przyznawane są wyjątkowo utalentowanym aktorom i aktorkom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. » więcej 2019-12-04, godz. 07:53 Artysta wraca do malowania. Wystawa w 13 Muzach [ZDJĘCIA] Najnowsze prace Brunona Tode można od wtorku oglądać w Klubie 13 Muz w Szczecinie. Prezentacji towarzyszył koncert charytatywny przyjaciół artysty: „My z Delty” i „Jackpot”. » więcej 2019-12-03, godz. 20:10 Sierota Europy na deskach Teatru Współczesnego [ZDJĘCIA] Trwają intensywne przygotowania do niedzielnej premiery w Teatrze Współczesnym. Na dużej scenie trwają próby sztuki 'Kaspar Hauser' na podstawie powieści Jakuba Wassermanna o tym samym tytule. » więcej
166167168169170171172