Roksana Węgiel zajęła pierwsze miejsce w finale Eurowizji Junior 2018, który odbył się w Mińsku na Białorusi. 13-letnia Polka zaśpiewała piosenkę "Anyone I Want To Be".
Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Swoje zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. Roksana należała do faworytek konkursu, jej piosenka zdobyła dużą popularność w internecie.
Występ młodej, polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk Arena oraz miliony przed telewizorami i w Sieci. Po zakończeniu konkursu Roksana Węgiel na konferencji prasowej podziękowała Białorusi za organizację konkursu, pozdrowiła Polskę i swoich sympatyków.
- Dziękuję z całego serca polskim fanom, bez nich tego zwycięstwa by nie było. Jeszcze w to nie wierzę - mówiła Roksana.
Roksana Węgiel dodała, że jej piosenka mówi o tym, iż najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomóc osiągnąć wszystko. Finałowe liczenie głosów było niezwykle emocjonujące. O zwycięstwie Roksany Węgiel zadecydowały głosy oddane przez telewidzów. Emocjom poddali się nawet dziennikarze prowadzący program w białoruskiej Telewizji.
- Polska została zwycięzcą dziecięcego konkursu Eurowizji w 2018 roku! - entuzjazmowali się prezenterzy.
W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii. Roksana Węgiel pochodzi z Jasła.
Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids". Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała 8 lat. Dzięki zwycięstwu reprezentantki naszego kraju kolejny finał konkursu Eurowizji Junior może się odbyć w Polsce.
Zobacz także
2020-09-19, godz. 15:49
Na Gotyckim Szlaku - jeszcze zdążysz na finałowy koncert
Szczecińska Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza w sobotę wieczorem na finałowy koncert XI Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2020.
» więcej
2020-09-19, godz. 15:20
Dni Muzyki Żydowskiej anno 2020 - online
Trzecia edycja Dni Muzyki Żydowskiej w tym roku odbędzie się online.
» więcej
2020-09-19, godz. 11:55
Premiera "Aphelion" duetu gitarowego Pajestka-Kostecki
Po raz pierwszy zabrzmią w Szczecinie kompozycje z płyty "Aphelion", jednego z najbardziej kreatywnych polskich duetów gitarowych, Pajestka-Kostecki. Muzycy koncertują z ogromnym powodzeniem od 2014 roku.
» więcej
2020-09-18, godz. 10:45
Radiowe małżeństwo ze Szczecina wydało książkę o swoim życiu w USA
Najsłynniejsza polska para w Waszyngtonie jest ze Szczecina i właśnie wydała książkę.
» więcej
2020-09-15, godz. 20:52
W Londynie powstała uliczna wystawa o polskim wkładzie w Bitwę o Anglię [ZDJĘCIA]
Plansze rozwieszone na płocie ambasady RP w Londynie opowiadają o polskim wkładzie w Bitwę o Anglię. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę tych wydarzeń.
» więcej
2020-09-15, godz. 13:20
"Gloria Artis" dla prof. Dariusza Dyczewskiego
Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał we wtorek, w Zamku Królewskim w Warszawie, profesor Dariusz Dyczewski.
» więcej
2020-09-15, godz. 12:39
"Milczące pokolenie" nominowane do nagrody BohaterON 2020
"Milczące pokolenie" to film szczecińskiej wytwórni MAVision, opowiadający o losach łączniczki Armii Krajowej Danuty Szyksznian-Ossowskiej i bohaterów podziemia niepodległościowego.
» więcej
2020-09-14, godz. 07:39
Prolog Kontrapunktu zakończony [ZDJĘCIA]
Zakończył się jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, czyli "Kontrapunkt".
» więcej
2020-09-12, godz. 13:16
72. inauguracja nowego sezonu artystycznego w filharmonii [ZDJĘCIA]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zainaugurowała w piątek nowy sezon artystyczny.
» więcej
2020-09-12, godz. 10:07
Prolog Kontrapunktu na Łasztowni [DUŻO ZDJĘĆ]
Prolog Kontrapunktu trwa i cieszy się sporym zainteresowaniem. W piątek 55. Przegląd Teatrów Małych Form przeniósł się na Łasztownię do Starej Rzeźni.
» więcej