Od poniedziałku na antenie Radia Szczecin kolejny audiobook. Tym razem mamy do posłuchania rzecz opartą o książkę "Reglamentowana rewolucja" autorstwa profesora Antoniego Dudka. Partnerem produkcji jest Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie.
- Książkę znam i pana prof. Dudka bardzo szanuję i zawsze jak mam okazję, to czytam jego artykuły, słucham wypowiedzi, bo bardzo ciekawie mówi i posiada ogromną wiedzę na ten temat - podkreśla Bukowski.
Anna Dereszowska będzie wprowadzać nas w nastrój kolejnych odcinków. I przypomni dawno nieużywane zwroty. Jak choćby "spółka nomenklaturowa".
- O Matko Boska, to nie jest tak, że to jest mi zupełnie obce nazewnictwo, natomiast w tej chwili zupełnie się tego nie używa. Dziś wszyscy wiedzą, co to jest spółka z o.o. albo komandytowa. Prawdę mówiąc, gdybym miała powiedzieć dokładnie na czym to polegało, bez szans - przyznała Dereszowska.
Codziennie będziemy prezentować dwa odcinki słuchowiska dokumentalnego "Czas przełomu". Premiera pierwszego już w poniedziałek po 9. Drugiego posłuchamy po 14.
Czytają Marek Bukowski, który jak sam przyznaje już wcześniej interesował się "Reglamentowaną rewolucją".
Dodaj komentarz 1 komentarz
Zobacz także
2018-01-14, godz. 17:36
Okradziono słynnego francuskiego reżysera
W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej.
» więcej
2018-01-13, godz. 20:01
Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze
Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018.
» więcej
2018-01-13, godz. 16:58
Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT
"Obudź się, pasterzu" - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.
» więcej
2018-01-11, godz. 17:34
Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA]
Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych…
» więcej
2018-01-11, godz. 14:35
"Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA]
Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami". Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke.
» więcej
2018-01-11, godz. 12:44
Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii
Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem.
» więcej
2018-01-09, godz. 21:11
Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków
Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia.
» więcej
2018-01-08, godz. 11:12
Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa
Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa.
» więcej
2018-01-08, godz. 08:58
Złote Globy rozdane. Dominacja jednego filmu
Filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Lady Bird” zdobyły główne nagrody podczas tegorocznych Złotych Globów. Polsko-brytyjska koprodukcja z akcentem szczecińskim nie otrzymała nagrody.
» więcej
2018-01-07, godz. 18:16
Dla kogo Złote Globy? "Twój Vincent" z nominacją [WIDEO]
Reżyserka filmu "Twój Vincent" Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welc…
» więcej