Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Festiwal zainauguruje, w niedzielę wieczorem, pokaz filmu Ewy Bukowskiej "53 wojny". źródło: http://klubdelta.pl.
Festiwal zainauguruje, w niedzielę wieczorem, pokaz filmu Ewy Bukowskiej "53 wojny". źródło: http://klubdelta.pl.
13. Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie rozpoczynają się w niedzielę. Zaplanowano pokazy filmowe i spotkania z twórcami.
W ciągu najbliższego tygodnia publiczność będzie mogła porozmawiać o filmach z m.in. Grażyną Błęcka-Kolską odtwórczynią głównej roli w filmie Jana Jakuba Kolskiego „Ułaskawienie”, Aleksandrą Konieczną, która zagrała Igę Cembrzyńską w filmie "Jak pies z kotem" czy Gabrielą Muskałą scenarzystką i aktorką filmu "Fuga".

Festiwal zainauguruje w niedzielę wieczorem pokaz filmu Ewy Bukowskiej "53 wojny" z udziałem Michała Żurawskiego.

Po projekcji o godzinie 19, w kinie Delta, spotkanie z aktorem, jak informuje Michał Giełzak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu. - Bardzo się cieszę, bo film pt. "53 wojny" naprawdę bardzo dobry, bardzo go lubię. Opowiada ważną historię i jest też znakomicie zagrany przez m.in. Magdę Popławską czy Michała Żurawskiego - mówi Giełzak.

Zapowiada się ciekawy festiwal mówi Sylwia Witkowska z MOKU-u. - Ja mam takie poczucie, że w tym roku program sam się wręcz ułożył. Bardzo dużo będzie takich spraw rodzinnych w tych filmach poruszanych. Będzie więc o czym porozmawiać. Ta rozmowa, ten kontakt, po danej projekcji filmowej, jest dla nas najważniejszy. Chcemy, żeby to były wyjątkowe spotkania i rozmowy otwarte na film - mówiła Witkowska.

Wstęp na wszystkie projekcje i spotkania z gośćmi jest bezpłatny.
Bardzo się cieszę, bo film pt. "53 wojny" naprawdę bardzo dobry, bardzo go lubię. Opowiada ważną historię i jest też znakomicie zagrany przez m.in. Magdę Popławską czy Michała Żurawskiego - mówi Giełzak.
Zapowiada się ciekawy festiwal mówi Sylwia Witkowska z MOKU-u.

Zobacz także

2017-11-05, godz. 19:28 Zmarł profesor Walery Pisarek W Katowicach zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat. Profesor zmarł nagle tuż przed rozpoczęciem Gali "Ambasador Polszczyzny", podczas której miał wygłosić… » więcej 2017-11-05, godz. 15:26 W poszukiwaniu białych kruków, czyli bazar fantastyczny Do godz. 17 odwiedzić można pierwszy szczeciński bazar fantastyczny. W pubie EXP przy Placu Żołnierza na miłośników fantasy czy science fiction czekają komiksy, figurki książki i gry planszowe. Można je kupić albo się wymien… » więcej 2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej
293294295296297298299