Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Projekcje, koncerty i dyskusje. 46. Ińskie Lato Filmowe rozwija się. Byli pierwsi znakomici goście, były gorące dyskusje i dobra zabawa na koncercie "Bubu Króla".
Mamy za sobą udane dwa dni festiwalu, jak mówi prezes Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe Adam Bortnik.

- Na sam początek dwie duże petardy. Jaromír Hanzlík aktor, który znany jest z bardzo wielu czeskich produkcji, a druga osoba, to Wojciech Smarzowski, który uczestniczył w spotkaniu po projekcji filmu "Kler". Gorąca dyskusja, naprawdę głęboki szacunek dla tego, co ten reżyser robi. Moim zdaniem to jest chyba najlepszy polski reżyser w dzisiejszych czasach - mówi Bortnik.

Widzowie po filmach i dyskusjach wychodzili zadowoleni. - Dyskusja była bardzo owocna, podobała mi się. Obejrzałam drugi raz ten film i nie wiedziałam o co było tyle szumu. Ja czekam na "Mowę ptaków" i "Kamerdynera", ponieważ go nie oglądałam, a chciałabym zobaczyć. Jest wspaniale, coraz lepiej - opowiadają widzowie.

Festiwal potrwa do niedzieli. W niedzielę między innymi o godzinie 11:00, w kinie Morena, pokaz filmu "Fuga" według scenariusza i z udziałem Gabrieli Muskały, a o 16:00 spotkanie z operatorem filmu "Z kamerami w deszczu wśród indyjskich bogów" Arturem Żurawskim.
- Na sam początek dwie duże petardy. Jaromír Hanzlík aktor, który znany jest z bardzo wielu czeskich produkcji, a druga osoba, to Wojciech Smarzowski - mówi Bortnik.
- Dyskusja była bardzo owocna, podobała mi się - opowiadają widzowie.

Zobacz także

2019-02-13, godz. 14:55 Emerytura nie oznacza bezczynności. Pani Cecylia pozostaje w Książnicy Legenda Książnicy Pomorskiej w Szczecinie przeszła na emeryturę. Cecylia Judek nie jest już Sekretarzem Naukowym biblioteki. Nie oznacza to jednak, że się rozstała z Książnicą. » więcej 2019-02-11, godz. 08:43 Grammy rozdane W Los Angeles po raz 61 rozdano muzyczne nagrody Grammy. To najważniejsze na świecie wyróżnienia w tej dziedzinie i są potocznie nazywane muzycznymi Oscarami. W tym roku szczególnie zaskoczył raper Childish Gambino, który odmówił… » więcej 2019-02-11, godz. 07:36 Nagrody BAFTA wręczone. Triumf "Faworyty", "Zimna wojna" bez statuetek Tegoroczne BAFTY rozdane. Mimo czterech nominacji dla 'Zimnej Wojny', film Pawła Pawlikowskiego nie otrzymał żadnego wyróżnienia. » więcej 2019-02-10, godz. 13:52 Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC Autor zdjęć do filmu 'Zimna wojna' Łukasz Żal otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych ASC. O wyróżnienie to ubiegali się także operatorzy pracujący przy takich filmach jak 'Roma', 'Narodziny gwiazdy'… » więcej 2019-02-10, godz. 13:02 "Każdy ma to coś". Filharmonia pokaże spektakl "Kim był Oz" Przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie będzie można zobaczyć w niedzielę w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Odbędzie się tam premiera spektaklu muzycznego zatytułowanego 'Kim… » więcej 2019-02-10, godz. 08:02 "Zimna wojna" może zdobyć cztery nagrody BAFTA 'Zimna wojna' Pawła Pawlikowskiego ma w niedzielę szansę na cztery nagrody BAFTA. To brytyjskie odpowiedniki Oscarów. » więcej 2019-02-09, godz. 09:47 Gala wręczenia "Muzycznych Oscarów" już w niedzielę W Los Angeles trwają ostatnie przygotowania do do niedzielnej 61. ceremonii rozdania nagród Grammy. Nazywany są potocznie 'Muzycznymi Oscarami' i należą do najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt 'OKNO' w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej
209210211212213214215