Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Paweł Królikowski miał 58 lat. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Królikowski miał 58 lat. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Po długiej chorobie zmarł Paweł Królikowski.
Śmierć aktora potwierdziła jego rodzina. Od wielu lat zmagał się chorobą neurologiczną. Miał 58 lat.

Rodzina jest dla mnie największą inspiracją w życiu - tak Paweł Królikowski mówił na naszej antenie, w audycji "Potyczki Moniki Pyrek". Jak mówił w 2015 roku żona i dzieci są dla niego osią świata.

- Jakoś tak fajnie się nam z żoną ułożyło, że los, Pan Bóg obdarzyli nas gromadą dzieci. Zawsze uważałem to za inspirację w życiu. Bez mojej rodziny i bez moich dzieci nie wiem, co miałbym innego do roboty w życiu - mówił Królikowski.

- To była wielka postać polskiej kultury i sztuki - tak zmarłego wspomina wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego zaznaczył, że to wielka strata dla polskiej kultury.

- Dojrzały, wspaniały, a jednocześnie ciepły i miły człowiek, wybitnie utalentowany, kochany przez Polaków, chociażby przez swoje role serialowe - dodał Gliński.

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Na ekranie zadebiutował w filmie "Dzień kolibra".

Zagrał jeszcze m.in. w filmach "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt" oraz wielu serialach, między innymi w serialu Ranczo.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem w piątek 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym.
Rodzina jest dla mnie największą inspiracją w życiu - tak Paweł Królikowski mówił na naszej antenie, w audycji "Potyczki Moniki Pyrek". Jak mówił w 2015 roku żona i dzieci są dla niego osią świata.
To była wielka postać polskiej kultury i sztuki - tak zmarłego wspomina wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego zaznaczył, że to wielka strata dla polskiej kultury.

Zobacz także

2018-12-18, godz. 21:04 Już w najbliższą środę odwiedzi nas Chłopiec z Zabawkami [WIDEO, ZDJĘCIA] To nowa grupa na szczecińskiej scenie muzycznej. » więcej 2018-12-18, godz. 16:22 Zmarł Kazimierz Kutz Nie żyje Kazimierz Kutz, reżyser filmowy i teatralny, a także scenarzysta, przez lata związany z Górnym Śląskiem. » więcej 2018-12-18, godz. 07:23 "Zimna wojna" na krótkiej liście filmów z szansą na nominację do Oscara Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej ogłosiła tzw. krótką listę filmów, których twórcy mają szanse na oscarową nominację. Wśród wyróżnionych obrazów jest m.in. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2018-12-17, godz. 17:18 Archiwalia rodzinne Huebnerów w Książnicy Pomorskiej [ZDJĘCIA] Książnica Pomorska wzbogaciła się o archiwalia rodzinne Jadwigi i Antoniego Huebnerów, zasłużonych szczecińskich pedagogów. » więcej 2018-12-17, godz. 10:13 "Próbowaliśmy pokazać jej przemyślenia". Dorota Maziakowska nie żyje Zmarła Dorota Maziakowska, szczecińska artystka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. » więcej 2018-12-15, godz. 17:01 Gloria Artis dla Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza Piątkowy koncert, podczas którego zabrzmiała kompozycja Krzysztofa Pendereckiego „Siedem bram Jerozolimy” był dodatkowo uświetniony wręczeniem Orkiestrze Symfonicznej im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Srebrnego Medalu „Zasłużony… » więcej 2018-12-15, godz. 15:52 Entuzjastyczne przyjęcie „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego [ZDJĘCIA] Monumentalne dzieło Krzysztofa Pendereckiego „Siedem bram Jerozolimy” zabrzmiało w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wykonanie utworu przez prawie 250 wykonawców zachwyciło licznie zgromadzoną publi… » więcej 2018-12-14, godz. 14:46 Krzysztof Penderecki w Szczecinie „Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-14, godz. 12:31 Sala Biblioteki US otrzymała imię Joanny i Jana Kulmów [ZDJĘCIA] Sala Strumiańska Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego od czwartku jest Salą Joanny i Jana Kulmów. Zmiana jest zgodna z wolą niedawno zmarłej Joanny Kulmowej, doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 09:53 Orszak i koncert kolęd w Szczecinie W dzień św. Łucji w Szczecinie w kościele seminaryjnym odbył się pochód dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką ubraną w wianek z płonącymi świecami. » więcej
222223224225226227228