Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Paweł Królikowski miał 58 lat. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Królikowski miał 58 lat. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Po długiej chorobie zmarł Paweł Królikowski.
Śmierć aktora potwierdziła jego rodzina. Od wielu lat zmagał się chorobą neurologiczną. Miał 58 lat.

Rodzina jest dla mnie największą inspiracją w życiu - tak Paweł Królikowski mówił na naszej antenie, w audycji "Potyczki Moniki Pyrek". Jak mówił w 2015 roku żona i dzieci są dla niego osią świata.

- Jakoś tak fajnie się nam z żoną ułożyło, że los, Pan Bóg obdarzyli nas gromadą dzieci. Zawsze uważałem to za inspirację w życiu. Bez mojej rodziny i bez moich dzieci nie wiem, co miałbym innego do roboty w życiu - mówił Królikowski.

- To była wielka postać polskiej kultury i sztuki - tak zmarłego wspomina wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego zaznaczył, że to wielka strata dla polskiej kultury.

- Dojrzały, wspaniały, a jednocześnie ciepły i miły człowiek, wybitnie utalentowany, kochany przez Polaków, chociażby przez swoje role serialowe - dodał Gliński.

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Na ekranie zadebiutował w filmie "Dzień kolibra".

Zagrał jeszcze m.in. w filmach "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt" oraz wielu serialach, między innymi w serialu Ranczo.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem w piątek 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym.
Rodzina jest dla mnie największą inspiracją w życiu - tak Paweł Królikowski mówił na naszej antenie, w audycji "Potyczki Moniki Pyrek". Jak mówił w 2015 roku żona i dzieci są dla niego osią świata.
To była wielka postać polskiej kultury i sztuki - tak zmarłego wspomina wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego zaznaczył, że to wielka strata dla polskiej kultury.

Zobacz także

2017-11-18, godz. 19:41 Malcolm Young z AC/DC nie żyje Nie żyje Malcolm Young, gitarzysta legendarnego zespołu rockowego AC/DC. Muzyk miał 64 lata. O jego śmierci grupa poinformowała na swoim fanpage'u na Facebooku. » więcej 2017-11-18, godz. 14:38 Roztańczone Gryfino [ZDJĘCIA] W Gryfinie trwa Tydzień Tańca, a w jego ramach odbywa się Festiwal Małych Form Ruchowych. » więcej 2017-11-18, godz. 09:16 Kozyra o Festiwalu "Młode Wilki 17": Selekcja była trudna W szczecińskiej Akademii Sztuki trwa 4. edycja Festiwalu Dźwięku i Obrazu "Młode Wilki 17". » więcej 2017-11-17, godz. 15:29 Młode Wilki 17, czyli festiwalowo w Szczecinie 4. edycja Festiwalu Dźwięku i Obrazu Młode Wilki 17 rozpoczyna się w Szczecinie już w piątek. Do konkursu, ogłoszonego przez Akademię Sztuki w Szczecinie zgłaszać można było między innymi studenckie filmy eksperymentalne, działania… » więcej 2017-11-17, godz. 13:33 Powstanie Muzeum Getta Warszawskiego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje powołanie Muzeum Getta Warszawskiego - powiedział szef resortu i wicepremier prof. Piotr Gliński. » więcej 2017-11-16, godz. 22:52 I. J. Paderewski przypomniany na deskach Teatru Kameralnego Ignacy Jan Paderewski oddał swój talent i majątek Polsce. Pod jego bezpośrednim wpływem prezydent Woodrow Wilson umieścił - w swoim ultimatum uzależniającym podpisanie przez Stany Zjednoczone Traktatu Wersalskiego - 13. punkt domagający… » więcej 2017-11-16, godz. 14:21 "Moja ABBA", czyli wielkie hity na scenie Premiera spektaklu "Moja ABBA" odbyła się w środę wieczorem w sali kinowej w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Przedstawienie przygotował Teatr Piwnica przy Krypcie. » więcej 2017-11-16, godz. 12:28 Drgania muzyki. Koncert niesłyszących w filharmonii Głusi i niesłyszący wystąpili w środę wieczorem w szczecińskiej filharmonii. Koncertem, podczas którego m.in. grali na bębnach i tańczyli, podsumowali kilkuletni projekt "Migiem na Majka", czyli nowatorski i pilotażowy program umuzykalniania… » więcej 2017-11-16, godz. 09:31 "Konrad Wallenrod" z dedykacją Mickiewicza w szczecińskim muzeum [ZDJĘCIA] Pierwsze wydanie "Konrada Wallenroda" z dedykacją Adama Mickiewicza dla znanego malarza Walentego Wańkowicza - to jeden z najcenniejszych eksponatów powstającego Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-15, godz. 17:01 Wystawa lamp naftowych w ZUT [ZDJĘCIA] 60 XIX-wiecznych lamp naftowych przekazał Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu profesor Ryszard Ukielski. Lampy są wystawione na Wydziale Inżynierii Chemicznej. Profesor Ryszard Ukielski lampy naftowe zbiera od 20 lat. Sam… » więcej
303304305306307308309