Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Założycielka księgarni Monika Szymanik. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Założycielka księgarni Monika Szymanik. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie.
Pocztowa 19 - to jej nazwa i jednocześnie adres - kolejny raz inauguruje działalność - tym razem oficjalnie i razem z częścią kawiarnianą. Księgarnię można było odwiedzać już wcześniej, ale o nieregularnych porach, bez możliwości napicia się kawy czy herbaty.

W czasie wydarzenia będzie można między innymi poznać historię lokalu, który służył między innymi jako sklep mięsny i wciąż nosi ślady po wcześniejszych, przedwojennych właścicielach - mówi założycielka księgarni Monika Szymanik. - Przygotowuję się, żeby opowiedzieć w niedzielę o tych wszystkich rzeczach, które są w tym miejscu. Będzie też kawa i ciastka wypiekane według przedwojennych przepisów. Są to 75. urodziny Szczecina, więc ciastka będą specjalnie dedykowane na tę okoliczność.

Początek w niedzielę o 14.
W czasie wydarzenia będzie można między innymi poznać historię lokalu, który służył między innymi jako sklep mięsny i wciąż nosi ślady po wcześniejszych, przedwojennych właścicielach - mówi założycielka księgarni Monika Szymanik.

Zobacz także

2024-02-22, godz. 08:54 Szczecinianka w duecie ze znakomitym włoskim piosenkarzem Szczecinianka, śpiewaczka operowa, Alicja Węgorzewska wystąpiła w środę w Szczecinie podczas wyjątkowego koncertu w Netto Arenie. » więcej 2024-02-22, godz. 00:01 Mikromusic, Bela, Bovska, Marcelina i... Odra „Jestem rzeką” jest pieśnią, która zrodziła się z empatii i przyjaźni. » więcej 2024-02-21, godz. 11:28 Włóczykij zwiedza świat. Rusza Festiwal Miejsc i Podróży Spotkania z miłośnikami wędrówek, prezentacje podróżnicze, projekcje filmowe, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i degustacje potraw - w Gryfinie rusza 18. edycja Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij. » więcej 2024-02-18, godz. 21:42 "Strefa interesów" z nagrodą BAFTA Film "Strefa interesów" otrzymał nagrodę BAFTA dla najlepszego filmu brytyjskiego i nieanglojęzycznego. » więcej 2024-02-18, godz. 09:08 Natalia Przybysz zaśpiewała w Filharmonii Piosenkarka i autorka tekstów Natalia Przybysz wystąpiła w Filharmonii w Szczecinie. » więcej 2024-02-17, godz. 10:02 Wirtuozowski koncert sióstr Sosnowskich i Szymona Bywalca. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Wpisuje się w klasyczne ramy oparte na kontraście trzech części o odmiennym charakterze. Wczoraj, 16 lutego 2024 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmiał po raz pierwszy Koncert skrzypcowy Zbigniewa Bagińskiego - kompozytora… » więcej 2024-02-16, godz. 14:42 Siostry Sosnowskie zagrają koncerty Bacewicz i Bagińskiego. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Niebanalne rozwiązania melodyczne i rytmiczne. Dwa polskie koncerty na skrzypce i wiolonczelę. » więcej 2024-02-15, godz. 14:25 "Jeśli to miłość" w Filharmonii. Ryszard Leoszewski z nową płytą Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert "Jeśli to miłość...". » więcej 2024-02-15, godz. 11:05 Święto książki regionalnej w Willi Lentza Szczecińska Willa Lentza już po raz trzeci zaprasza na spotkania z cyklu "Kocham Książki". » więcej 2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak "Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991" odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej
45464748495051