Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Bisy, kwiaty i zachwyt publiczności zamknęły ostatni koncert XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
Wieczór zatytułowany "Rodzinne muzykowanie" wypełniły utwory m.in. Wojciecha Kilara, Feliksa Mendelssona-Bartholdy'ego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonia Vivaldiego i "Sonatina" F-dur na 4 ręce Antoniego Dvořáka w mistrzowskim wykonaniu pianistów: Andrzeja Jungiewicza i Gabrieli Szendzielorz-Jungiewicz.

- Dworzak jest znany z wersji orkiestrowej, może bardziej niż tej na cztery ręce, niemniej jednak ta na 4 ręce jest oryginalnie zrobiona i może sobie grać dwójka pianistów - to jest duży plus. Cieszę się bardzo, że mogliśmy tutaj zagrać w studio takim pięknym. Mamy dużą nadzieję, że nie ostatni raz - powiedziała Jungiewicz.

Podczas wieczoru wystąpili również znani na całym świecie fleciści: Łukasz i Agata Długoszowie, którzy na bis zagrali ujmującą "Oblivion" Astora Piazzolli.

- Cieszymy się, że koncerty klasyczne i przede wszystkim koncerty kameralne odbywają się w Radiu Szczecin. Mam nadzieję, że będzie to piękna tradycja, która się zakorzeni na lata - dodał Łukasz Długosz.

Koncert odbył się w ramach obchodów 75-lecia Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej 2020-02-11, godz. 18:26 "Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira. » więcej 2020-02-09, godz. 16:47 Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara" W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr. » więcej 2020-02-09, godz. 10:38 Oskarowa noc w Radiu Szczecin To najważniejsza noc dla wszystkich kinomanów. Radio Szczecin galę rozdania Oskarów będzie komentować na żywo. » więcej
169170171172173174175