Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Cmentarz Centralny w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Cmentarz Centralny w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Opera na Zamku od wielu lat, zawsze w okolicach Dni Morza, organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza".
Tak też jest i teraz. Na godzinę 21 zaplanowano koncert w okolicach głównej fontanny na cmentarzu, u stóp Kaplicy Głównej.

Tu dźwięki, światło i sceneria wzajemnie się uzupełniają, tworząc unikatową artystyczną przestrzeń - mówi Małgorzata Bornowska, która poprowadzi koncert.

- W tym szczególnym miejscu zabrzmią dwa nastrojowe utwory. Pierwszy z nich to znane, niezwykle poruszające i emocjonalne dzieło Samuela Barbera "Agnus Dei", znane bardziej jako Adagio na smyczki. Tym razem w wersji łączącej brzmienie instrumentów smyczkowych z głosami chóralnymi - mówi Bornowska.

Drugi utwór to "Requiem" Gunoda - mówi dalej Bornowska.

- Jego ostatnie dzieło napisane pod wpływem śmierci niespełna 5-letniego wnuka Morrisa. Utwór wyjątkowej urody, a jednocześnie nad wyraz optymistyczny w swej artystycznej wymowie. Pełen nadziei i wiary w zmartwychwstanie oraz życie wieczne - mówi Bornowska.

Wystąpią artyści Opery na Zamku. Koncertowi towarzyszyć będzie tradycyjny ceremoniał morski: warta studentów Akademii Morskiej i wybijanie szklanek.
Tu dźwięki, światło i sceneria wzajemnie się uzupełniają, tworząc unikatową artystyczną przestrzeń - mówi Małgorzata Bornowska, która poprowadzi koncert.
Drugi utwór to "Requiem" Gunoda - mówi dalej Bornowska.

Zobacz także

2020-02-22, godz. 08:57 "To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka. » więcej 2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą 'Przechowalni pod dziurawym parasolem' rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji 'Trochę Kultury', wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira 'Romeo i Julia' z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej 2020-02-11, godz. 18:26 "Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku Premiera 'Romea i Julii' w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira. » więcej 2020-02-09, godz. 16:47 Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara" W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr. » więcej
159160161162163164165