Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmi muzyka światowej sławy zespołu akordeonowego "Motion Trio".
Artyści wystąpią ze szczecińskimi symfonikami pod batutą wielce utytułowanego dyrygenta, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty, profesora sztuki Krzysztofa Herdzina.

Wielokrotnie pracowałem z wybitnymi muzykami na świecie, więc spotkanie z "Motion Trio" nie powinno na mnie robić szczególnego wrażenia. Jednak jest to wyjątkowe przeżycie - powiedział Krzysztof Herdzin.

- To są muzycy, którzy są klasycznie wykształceni, ale poszerzają granice stylistyczne. Ich improwizacje są improwizacjami trudnymi do sklasyfikowania. To, że zostałem przez nich zaproszony, to jest dla mnie wspaniałe doświadczenie, bo uczę się czegoś nowego - dodał Herdzin.

Dzięki orkiestrze ze Szczecina ta muzyka nabrała wyjątkowego blasku - uzupełnił dyrygent.

- Jest to muzyka wymykająca się prostym klasyfikacjom, bo jest to trochę muzyka filmowa i troszkę muzyka minimalistyczna w ujęciu bardzo szerokim, symfonicznym. Ja mam wielką radość prowadzić orkiestrę Filharmonii w Szczecinie, ponieważ już wielokrotnie tutaj występowałem jako dyrygent i zawsze jest to dla mnie wspaniała przygoda - podsumował Krzysztof Herdzin.

Koncert zorganizowany w pełnym reżimie sanitarnym rozpocznie się o godzinie 19. Będzie także dostępny na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-07-05, godz. 16:15 Koncerty w Filharmonii na 76. Urodziny Szczecina [ZDJĘCIA] Gorące rytmy kubańskie i muzyka z pogranicza techno, elektroniki, sięgająca po instrumentarium symfoniczne zabrzmi w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Koncerty zorganizowano z okazji 76. Urodzin Szczecina. » więcej 2021-07-03, godz. 19:09 Operowe przeboje w świnoujskim amfiteatrze Letni Festiwal Operowy rozpoczyna się w sobotę w Świnoujściu. Opera na Zamku po raz trzeci zaprasza mieszkańców i wczasowiczów miejscowości nadmorskich na spotkanie z pięknymi ariami z oper i operetek. » więcej 2021-07-03, godz. 13:46 Zainaugurowano 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej [ZDJĘCIA] Światowej sławy organista Józef Serafin i Polish String Quartet Berlin zainaugurowali w piątek 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2021-07-02, godz. 17:32 Baletowa premiera w Operze na Zamku Opera na Zamku zaprasza w piątek na baletową premierę. Spektakl składa się z dwóch części i zatytułowany jest 'Świecie dziwny / Coming Together'. » więcej 2021-07-02, godz. 17:19 Radio Szczecin Poleca - atrakcje na weekend [WIDEO] Trzymajcie kciuki za pogodę, bo nad morzem szykuje się świetna impreza. Już w tę sobotę Radio Szczecin będzie na żywo nadawać z Międzyzdrojów. » więcej 2021-07-02, godz. 16:39 Rozpoczyna się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Około stu artystów z kraju i zagranicy, ponad 200 kompozycji z różnych epok - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w piątek w Kamieniu Pomorskim 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2021-07-02, godz. 10:08 "1946 to był nadal paskudny rok dla Szczecina" Wystawę poświeconą Szczecinowi w 1946 roku będzie można oglądnąć na dziedzińcu kamienicy przy Wojciecha 1. » więcej 2021-06-30, godz. 23:49 Dildo Baggins wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Usłyszeliśmy trzy utwory z jego debiutanckiej płyty. » więcej 2021-06-29, godz. 20:12 Zapraszamy na kolejny minikoncert... [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie muzyka 'dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców'. » więcej 2021-06-29, godz. 12:56 Plácido Domingo Jr. zaśpiewa we wtorek w Szczecinie [ZDJĘCIA] Najsłynniejsze kompozycje Astora Piazzolli zabrzmią we wtorek w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Koncert będzie preludium do tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. Zaśpiewa Plácido Domingo Junior. » więcej
1234567