Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Przystanek Historia, czyli Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, od teraz mieści się w "Posejdonie".
Odbywają się tam spotkania ze świadkami historii, lekcje dla młodzieży, promocje książek i wystawy. W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest fenomenowi, jakim była poczta podziemna w latach 80. Podziemna "Solidarność" oraz wiele organizacji niepodległościowych wydawało wtedy rodzaj cegiełek, natomiast miały one formę znaczków, bloków, kopert, całości, całostek. Imitowały wydawnictwa pocztowe - mówił Michał Guć.

Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.

- Piękne miejsce centralnie położone. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenia przyciągną nie tylko osoby, które przeżyły tamte czasy, które mają wspomnienia, ale również młodych ludzi. Dzięki czemu ta pałeczka będzie przekazywana dalej i będziemy mogli edukować na temat historii, dziejów już minionych, ale jakże ważnych także dzisiaj - mówił Guć.

Program wydarzeń w Przystanku Kultura można sprawdzać na stronie internetowej IPN-u.
W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.
Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-07-09, godz. 07:47 Filharmonia dostępna tylko wirtualnie [WIDEO] Od czwartku, w związku z pracami konserwatorskimi, szczecińska filharmonia będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że nie można podziwiać jej wnętrz. Można, ale... wirtualnie. » więcej 2020-07-06, godz. 09:48 Zmarł laureat dwóch Oscarów, kompozytor Ennio Morricone W klinice w Rzymie zmarł jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Ennio Moriccone. Miał 91 lat. » więcej 2020-07-06, godz. 07:47 Kina plenerowe wracają do Szczecina Wygodne leżaki i malownicze widoki zastąpią kinową salę. W kilku miejscach Szczecina pojawią się plenerowe kina. » więcej 2020-07-05, godz. 18:43 CKE Stara Rzeźnia zaprasza artystów, ale nie tylko... To szansa dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi zdolnościami, ale do tej pory nie mieli do tego odpowiedniego miejsca. » więcej 2020-07-05, godz. 10:12 Propozycja z Przecławia dla artystów Dom Kultury w Przecławiu składa propozycję artystom wszystkich dziedzin. Trzeba wysłać próbkę swojego talentu, a dziesięć najlepszych nagrań zostanie nagrodzonych występem na przecławskiej scenie. » więcej 2020-07-05, godz. 09:53 Organy i kwartet smyczkowy w katedrze [ZDJĘCIA] Rozpoczął się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. W sobotę wysłuchaliśmy koncertu Józefa Serafina, który zagrał na organach razem z kwartetem smyczkowym Arte con Brio. Zaśpiewała Katarzyna … » więcej 2020-07-04, godz. 15:59 XIII Festiwal Organowy w katedrze Rozpoczyna się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. » więcej 2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej 2020-07-03, godz. 08:33 Opera na Zamku z programem na nowy sezon Opera na Zamku w Szczecinie ogłosiła program na nowy sezon artystyczny. Zaplanowała dwie premiery, a pierwsze przedstawienie w nowym sezonie - już 12 wrześnie 2020. » więcej
169170171172173174175