Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W wieku 68 lat zmarł Witold Paszt, wokalista zespołu VOX – poinformowały w mediach społecznościowych córki zmarłego.
Jak napisały, Witold Paszt zmarł w piątek wieczorem wskutek niespodziewanych komplikacji. Wcześniej trzy razy przeszedł zakażenie koronawirusem.

Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane – napisały córki wokalisty na Facebooku. Jak dodały, szczegóły dotyczące pożegnania Witolda Paszta będą podane później.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. W 1977 założył grupę Victoria Singers, a rok później dołączył do pomysłu Marka Skolarskiego, utworzenia zespołu Vox. Paszt występował w stacjach telewizyjnych w wielu programach rozrywkowych. Ostatnio był jednym z trenerów "The Voice Senior" w TVP2. Z powodu ciężkiego przebiegu choroby muzyk nie wziął udziału w finałowym odcinku show.

Kilka lat temu opowiadał Dorocie Zamolskiej o początkach grupy:

- Wkładano nam taki przytyk, że śpiewamy jak grupy Bee Gees czy Manhattan Transfer. Jakiś wzorzec był. Myśmy się tego nie wstydzili, ponieważ nie ma się czego wstydzić. To są świetne wzorce i rzeczywiście parę utworów na początku, jak chociażby "Masz w oczach dwa nieba" czy "Ale feeling", było wyprodukowanych, że tak powiem, po to, żeby pokazać, że my również potrafimy tak śpiewać, jak się śpiewa w świecie – mówił Witold Paszt.

Grupa VOX zagrała dziesiątki koncertów w Polsce, a także koncertowała między innymi w Holandii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych oraz na Kubie.
Kilka lat temu opowiadał Dorocie Zamolskiej o początkach grupy: - Wkładano nam taki przytyk, że śpiewamy jak grupy Bee Gees czy Manhattan Transfer. Jakiś wzorzec był. Myśmy się tego nie wstydzili, ponieważ nie ma się czego wstydzić. To są świetne wzorce i rzeczywiście parę utworów na początku, jak chociażby "Masz w oczach dwa nieba" czy "Ale feeling", było wyprodukowanych, że tak powiem, po to, żeby pokazać, że my również potrafimy tak śpiewać, jak się śpiewa w świecie – mówił Witold Paszt.

Zobacz także

2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej 2020-06-08, godz. 16:39 Zamaskowany koncert Grünebergowski w Szczecinie Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach. » więcej
163164165166167168169