Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W wieku 68 lat zmarł Witold Paszt, wokalista zespołu VOX – poinformowały w mediach społecznościowych córki zmarłego.
Jak napisały, Witold Paszt zmarł w piątek wieczorem wskutek niespodziewanych komplikacji. Wcześniej trzy razy przeszedł zakażenie koronawirusem.

Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane – napisały córki wokalisty na Facebooku. Jak dodały, szczegóły dotyczące pożegnania Witolda Paszta będą podane później.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. W 1977 założył grupę Victoria Singers, a rok później dołączył do pomysłu Marka Skolarskiego, utworzenia zespołu Vox. Paszt występował w stacjach telewizyjnych w wielu programach rozrywkowych. Ostatnio był jednym z trenerów "The Voice Senior" w TVP2. Z powodu ciężkiego przebiegu choroby muzyk nie wziął udziału w finałowym odcinku show.

Kilka lat temu opowiadał Dorocie Zamolskiej o początkach grupy:

- Wkładano nam taki przytyk, że śpiewamy jak grupy Bee Gees czy Manhattan Transfer. Jakiś wzorzec był. Myśmy się tego nie wstydzili, ponieważ nie ma się czego wstydzić. To są świetne wzorce i rzeczywiście parę utworów na początku, jak chociażby "Masz w oczach dwa nieba" czy "Ale feeling", było wyprodukowanych, że tak powiem, po to, żeby pokazać, że my również potrafimy tak śpiewać, jak się śpiewa w świecie – mówił Witold Paszt.

Grupa VOX zagrała dziesiątki koncertów w Polsce, a także koncertowała między innymi w Holandii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych oraz na Kubie.
Kilka lat temu opowiadał Dorocie Zamolskiej o początkach grupy: - Wkładano nam taki przytyk, że śpiewamy jak grupy Bee Gees czy Manhattan Transfer. Jakiś wzorzec był. Myśmy się tego nie wstydzili, ponieważ nie ma się czego wstydzić. To są świetne wzorce i rzeczywiście parę utworów na początku, jak chociażby "Masz w oczach dwa nieba" czy "Ale feeling", było wyprodukowanych, że tak powiem, po to, żeby pokazać, że my również potrafimy tak śpiewać, jak się śpiewa w świecie – mówił Witold Paszt.

Zobacz także

2019-10-16, godz. 21:10 Polak zdobywcą muzycznego Oscara Polak zdobywcą Gramophone Classical Music Award, nazywanego "muzycznym Oscarem". Jakub Józef Orlinski, polski śpiewak - kontratenor, zwyciężył w kategorii "młody artysta". Odebrał nagrodę podczas gali w Londynie. » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 Wernisaż: Kobiety w walce o niepodległość Polski [ZDJĘCIA] "Kobiety w walce o niepodległość Polski" - to tytuł wystawy jaką od wtorku można oglądać w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej 2019-10-15, godz. 13:09 Zakończył się remont Pałacu Czartoryskich Po dziewięciu latach zakończył się remont w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Muzeum Narodowe zakończyło prace budowlane i ma już dokumenty od poszczególnych urzędów potrzebne do uzyskania zgody na użytkowanie. » więcej 2019-10-15, godz. 12:35 Laureatki Bookera o swoim wyróżnieniu Margaret Atwood mówi o "zaskoczeniu" i "skrępowaniu", Bernardine Evaristo ma nadzieję, że to początek szerszego trendu w literaturze. Laureatki tegorocznej nagrody Bookera - najważniejszego wyróżnienia literackiego na Wyspach - skomentowały… » więcej 2019-10-12, godz. 13:08 Piotr Moss świętuje złoty jubileusz twórczy w Szczecinie Piotr Moss, kawaler francuskiego Orderu Sztuki i Literatury „Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres” świętował w Szczecinie jubileusz 50-lecia pracy twórczej i 70-lecia urodzin. » więcej 2019-10-12, godz. 11:54 Kraków uczci przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk Władze Krakowa w oryginalny sposób uczczą przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W nowohuckich Kujawach powstanie las o nazwie "Prawiek", którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednej z książek pisarki - "Prawiek i… » więcej 2019-10-12, godz. 08:33 Galeria Kapitańska w Szczecinie ma 10 lat [ZDJĘCIA] Miejsce wystawiennicze powstało w pełnych uroku, zmodernizowanych pomieszczeniach piwnicznych w budynku przy ulicy Kapitańskiej w Szczecinie. » więcej 2019-10-12, godz. 07:14 "Urna. 75 lat od spalenia Biblioteki Narodowej" Biblioteka Narodowa zaprasza na prezentację "Urna. 75 lat od spalenia Biblioteki Narodowej", która odbędzie się w sobotę w Pałacu Rzeczypospolitej przy placu Krasińskich 3/5 w godzinach 11-19. Wstęp na wydarzenie jest wolny. » więcej 2019-10-11, godz. 16:20 Szwedzkie komentarze wokół literackich Nobli Literackie Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk oraz Petera Handke są w Szwecji szeroko komentowane i budzą wśród części publicystów również kontrowersje. Pod adresem Szwedzkiej Akademii kierowane są bowiem zarzuty, że jej wybory miały… » więcej 2019-10-11, godz. 11:52 Festiwal Światła w Berlinie Light of Freedom - Światło wolności to hasło 16. edycji Festival of Lights, czyli Festiwalu Światła w Berlinie, który w tym roku zbiega się z obchodami 30. rocznicy upadku muru i zjednoczenia Niemiec. » więcej
189190191192193194195