Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie spać, zwiedzać... czyli powrót Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie. To okazja, by bezpłatnie podziwiać muzea i galerie.
Zwiedzanie po zmroku startuje w nocy z soboty na niedzielę - 14 maja. W tegoroczną 16. edycję, włączyło się 15 instytucji z naszego miasta, m.in. Muzeum Narodowe, Klub 13 Muz czy Zamek Książąt Pomorskich. Świat minerałów i skamieniałości, kolekcja samochodów Stoewer z 1913 roku, zwiedzanie celi czarownic, zbrojowni, najwyższej wieży zamkowej, planetarium, a nawet selfie z afrykańskim królem w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

- Podczas Nocy Muzeów miasto tętni życiem. Pomiędzy poszczególnymi instytucjami kultury biegają żądne sztuki i przygód grupki młodych, starszych. To jest niesamowite, kiedy około północy spotykamy całe rodziny z małymi dzieciakami, które powinny przecież już spać. Tej nocy nie można spać, trzeba zwiedzać. Nie ma czegoś takiego jak hit. Na nocnym niebie, jest bardzo wiele gwiazd, więc w Nocy Muzeów jest ich wiele - mówi Źródlewski.

W poprzednich latach podczas jednej nocy szczecińskie muzea zwiedzało 20 000 osób. Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

- Gdzie poznamy historię swojego miasta, tylko w muzeach. Noc dodaje uroku, gwiazdy świecą, pięknie jest. - Będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, ze względu na to, że można miło spędzić czas z rodziną. - Fajnie, że w nocy i wieczorem. Każdy ma na to czas. - Zawsze ta noc dodaje takiej aury tajemniczości. Fajnie ożywia nasze miasto. - Zabiorę partnerkę i kolegę. - Przykro mi, ale mamy komunię. Żeby jej nie miała, to na pewno bym poszła - mówią szczecinianie.

Koordynatorem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.
To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

Zobacz także

2021-04-18, godz. 17:55 Zespół Dagadana wydał płytę, która "ma dawać ludziom nadzieję" [ZDJĘCIA] Polsko-ukraiński zespół „Dagadana”, laureat wielu międzynarodowych nagród, także m.in. polskiego „Fryderyka” w kategorii „Album Roku Folk/Muzyka Świata”, wydał krążek pt. „Tobie”. Grupa powstała 13 lat temu z potrzeby… » więcej 2021-04-18, godz. 13:19 "Mój Paryż", czyli śladami królowej twista Nieznane fotografie królowej polskiego twista zrobione w stolicy Francji w 1970, właśnie ukazały się w książce "Mój Paryż - śladami Heleny Majdaniec". » więcej 2021-04-16, godz. 17:29 Niezwykły koncert-pokaz studentów Akademii Sztuki Z okazji "Światowego Dnia Głosu" Akademia Sztuki w Szczecinie zaprasza na niezwykły koncert-pokaz. "Musically - Visually" to forma dialogu pomiędzy studentami i wykładowcami kierunków wizualnych oraz muzycznych Akademii. » więcej 2021-04-16, godz. 11:40 „Pieśni ziemi” Mahlera pod batutą Bergmanna [ZDJĘCIA] „Pieśni ziemi” Gustava Mahlera wypełnią w piątek złotą salę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2021-04-14, godz. 08:15 Pieniądze z regat miasto przeznaczy na galę Fryderyków Szczecin zabezpiecza milion złotych na organizację gali finałowej nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2021. Kolejne pół miliona ma pochodzić z budżetu marszałka województwa zachodniopomorskiego. » więcej 2021-04-13, godz. 10:16 Szczecinianin pisze książkę o Karolu Bunschu Szczecinianin napisze biografię jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy XX wieku. Przemysław Benken ze szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej opisze historię Karola Bunscha. » więcej 2021-04-11, godz. 20:28 "Był spadkobiercą wielkiej tradycji poezji" Rodzina i grono najbliższych przyjaciół uczestniczyło we mszy świętej w Bazylice świętego Floriana w Krakowie w intencji zmarłego poety Adama Zagajewskiego. Uroczystość miała charakter prywatny. » więcej 2021-04-10, godz. 13:15 "Wyruszył parostatkiem w piękny rejs". Pożegnanie legendy [WIDEO] Salwą honorową oddaną nad grobem uczczono legendę polskiej muzyki - Krzysztofa Krawczyka. Artysta spoczął na cmentarzu parafialnym w Grotnikach, gdzie mieszkał. Piosenkarz zmarł w Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia, w wieku 74… » więcej 2021-04-09, godz. 10:14 Muzea Watykańskie otworzą się na początku maja Dyrekcja Muzeów Watykańskich zapowiedziała, że zostaną one udostępnione zwiedzającym od poniedziałku 3 maja. Obowiązywać będą restrykcje sanitarne. » więcej 2021-04-09, godz. 09:37 Ramon Tebar i Piotr Wybraniec w Filharmonii Słynny koncert na klarnet i orkiestrę smyczkową Aarona Coplanda zabrzmi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dzieło powstało w 1947 roku w erze swingu, której królem był Benny Goodman. » więcej
139140141142143144145