Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie spać, zwiedzać... czyli powrót Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie. To okazja, by bezpłatnie podziwiać muzea i galerie.
Zwiedzanie po zmroku startuje w nocy z soboty na niedzielę - 14 maja. W tegoroczną 16. edycję, włączyło się 15 instytucji z naszego miasta, m.in. Muzeum Narodowe, Klub 13 Muz czy Zamek Książąt Pomorskich. Świat minerałów i skamieniałości, kolekcja samochodów Stoewer z 1913 roku, zwiedzanie celi czarownic, zbrojowni, najwyższej wieży zamkowej, planetarium, a nawet selfie z afrykańskim królem w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

- Podczas Nocy Muzeów miasto tętni życiem. Pomiędzy poszczególnymi instytucjami kultury biegają żądne sztuki i przygód grupki młodych, starszych. To jest niesamowite, kiedy około północy spotykamy całe rodziny z małymi dzieciakami, które powinny przecież już spać. Tej nocy nie można spać, trzeba zwiedzać. Nie ma czegoś takiego jak hit. Na nocnym niebie, jest bardzo wiele gwiazd, więc w Nocy Muzeów jest ich wiele - mówi Źródlewski.

W poprzednich latach podczas jednej nocy szczecińskie muzea zwiedzało 20 000 osób. Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

- Gdzie poznamy historię swojego miasta, tylko w muzeach. Noc dodaje uroku, gwiazdy świecą, pięknie jest. - Będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, ze względu na to, że można miło spędzić czas z rodziną. - Fajnie, że w nocy i wieczorem. Każdy ma na to czas. - Zawsze ta noc dodaje takiej aury tajemniczości. Fajnie ożywia nasze miasto. - Zabiorę partnerkę i kolegę. - Przykro mi, ale mamy komunię. Żeby jej nie miała, to na pewno bym poszła - mówią szczecinianie.

Koordynatorem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.
To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

Zobacz także

2023-04-18, godz. 14:35 Ania Karwan w Radiu Szczecin 'Swobodnie' to drugi i bardzo ważny album w dyskografii Ani Karwan, a do tego aktualna 'Płyta tygodnia' Radia Szczecin. » więcej 2023-04-18, godz. 09:07 Zespół Pieśni i Tańca PUM poszukuje tancerzy To najmłodszy taki zespół w regionie i choć działa prężnie, to poszukuje nowych członków. » więcej 2023-04-15, godz. 14:01 Wspomnienie o Arkadiuszu Gacparskim. Minęła 10. rocznica śmierci artysty [WIDEO, ZDJĘCIA] Karykatury i portrety Maryli Rodowicz, Artura Barcisia, Jana Borysewicza, Krzysztofa Cugowskiego, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Krawczyka, Stanisława Soyki i wielu innych. W piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w 10. rocznicę śmierci… » więcej 2023-04-15, godz. 10:45 Orkiestracje Piotra Mossa pieśni Carla Loewego i Emilie Mayer. Światowe prawykonanie w Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dwoje największych XIX wiecznych kompozytorów szczecińskich na jednej scenie w tym samym czasie. Utwory mistrza Carla Loewego (1796-1869) i jego niezwykle zdolnej uczennicy Emilie Mayer (1812-1883) zabrzmiały w piątek w Filharmonii im… » więcej 2023-04-14, godz. 13:05 Czesław Niemen „Pamiętam ten dzień”. Premiera streamingowa dwupłytowego albumu Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia… » więcej 2023-04-14, godz. 12:40 Wystawa Arkadiusza Gacparskiego w 10. rocznicę śmierci artysty Teatr i plastyka były w jego twórczości nierozłączne. Zafascynowany kabaretem współpracował z krakowską Piwnicą pod Baranami. W Szczecinie współtworzył m.in. festiwal 'Dymny żongler dwusturęki' i słynne 'Dymnalia' poświęcone… » więcej 2023-04-12, godz. 15:10 Zbrodnia katyńska na specjalnej ekspozycji w kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Nową ekspozycję poświęconą zbrodni katyńskiej opracowało Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wystawa jest już dostępna dla zwiedzających. » więcej 2023-04-07, godz. 12:00 Dziś mija 20. rocznica śmierci profesora Jana Szyrockiego. Wspomnienie o chórmistrzu Do Szczecina przyjechał w 1951 roku. Tu założył Chóry: Chłopięcy „Słowiki”, słynny Akademicki Politechniki Szczecińskiej, „Collegium Maiorum” i Dziewczęcy Zespół Wokalny „Berżeretki”. Rozsławił nasze miasto na całym… » więcej 2023-04-06, godz. 15:10 „Non Omnis Moriar”. Modlitwa za Mistrza Jana Szyrockiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Monumentalne Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmiało w Wielką Środę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Dzieło wypełniło mszę celebrowaną przez księdza Zbigniewa Woźniaka - rektora Arcybiskupiego… » więcej 2023-04-05, godz. 10:07 „Nie wszystek umrę”. Modlitwa za profesora Szyrockiego Założyciel Chórów: Chłopięcego „Słowiki”, Akademickiego Politechniki Szczecińskiej, „Collegium Maiorum” i Dziewczęcego Zespołu Wokalnego „Berżeretki”. » więcej
44454647484950