Największe przeboje zespołu The Police zabrzmią w niedzielę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Przedstawi je w swoich nowych aranżacjach perkusista i założyciel tej kultowej grupy, Stewart Copeland.
W Szczecinie jestem po raz pierwszy i cieszę się, że zagram z Waszą orkiestrą, już się przekonałem, że bardzo dobrą. Będzie wiele piosenek znanych z wykonań Stinga, jednak jest jedno ale – powiedział Stewart Copeland.
- Nie da się zastąpić Stinga. Jest tylko jeden. Sting. Chyba jedynym sposobem jest granie z trzema kobietami, trzema „Soul Sisters”, które niejako zbliżą się do jego charakterystycznego śpiewania, do wszystkiego, czym emanuje. Natomiast sposobem, żeby oddać charakter gry gitarzysty Andy'ego Summersa – człowieka orkiestry o niespotykanej technice gry, stosującego wyjątkową harmonię, często nazwałbym wytworną, potrzebuję właśnie orkiestry, potrzebuję 30. osób – uzupełnił Copeland.
Orkiestrę poprowadzi Eimear Noone – irlandzka dyrygentka i kompozytorka, pierwsza kobieta, która dyrygowała podczas Gali rozdania Oscarów w 2020 roku. - Wtedy nie myślałam, że będę kiedykolwiek dyrygowała Copelandem – dodała Noone.
- Nasz pierwszy koncert był właściwie kilka nocy temu na Węgrzech, jednak spotkaliśmy się także w Los Angeles. To było jak natchnienie, jak spotkanie z dawno niewidzianym członkiem rodziny, naturalnie muzycznej rodziny. Pomyślałam natychmiast, Copeland również, że cokolwiek nie mielibyśmy stworzyć, to po prostu uczyńmy to, zróbmy to! – stwierdziła Eimear Noone.
Jedyny koncert w Polsce Stewarta Copelanda rozpocznie się o godzinie 19.
Zobacz także
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej