Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu "Music and Sea", który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii.
Zespół zwyciężył w dwóch kategoriach: Mixed Choir oraz Folk, uzyskując jednocześnie najwyższą punktację spośród wszystkich chórów uczestniczących w konkursie. W rywalizacji wzięły udział chóry m.in. z Bułgarii, Finlandii, Rumunii, Słowacji, Polski, Serbii, Macedonii.

W programie znalazły się między innymi utwory napisane i zadedykowane specjalnie Chórowi Politechniki Morskiej w Szczecinie, w tym kompozycja Zuzanny Falkowskiej "I see the Sea", która została wykonana premierowo. Jury doceniło chór za muzykalność, nienaganną intonację, wyjątkową wrażliwość oraz nieprzeciętny kontakt z dyrygentką.

Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.

- Dziś nasz ostatni dzień w Grecji. Przykro nam wracać, bo spędziliśmy tutaj wspaniały czas - mówi jeden z chórzystów.

- W Grecji zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez publiczność, jak i przez inne zespoły, które z nami uczestniczyły w tym cudownym konkursie - dodaje chórzystka.

- Żal wracać, ale przed nami kolejne wspaniałe wyzwania - podkreśla inny z chórzystów.

Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

- Jestem niezwykle dumna z postępów moich chórzystów. To niesamowita radość móc dzielić tę samą pasję oraz spełniać marzenia z tak wspaniałą i zaangażowaną grupą osób - mówi dyrygentka.

Jeśli też chcielibyście zwiedzać świat śpiewająco, z chórem Politechniki Morskiej, to wszystko jest możliwe, bo od października rusza nabór do zespołu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej chóru.

Do tej pory Chór Politechniki Morskiej zdobył ponad 70 głównych nagród na festiwalach w kraju oraz za granicą.
Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.
Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

Zobacz także

2022-11-27, godz. 13:17 Kuba Stankiewicz Trio z przedwojennymi szlagierami filmowymi w Willi Lentza Muzyka Henryka Warsa, Bronisława Kapera, Viktora Younga i wielu przedwojennych kompozytorów zabrzmiała Szczecinie. W sobotę w ramach popularnego cyklu „Jazz w Willi” Lentza wystąpił światowej sławy pianista Kuba Stankiewicz. » więcej 2022-11-27, godz. 09:55 "Jantar" dla Piotra Oleksego Piotr Oleksy za książkę 'Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag' otrzymał Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 'Jantar'. » więcej 2022-11-27, godz. 09:23 Najlepsze filmy o tematyce morskiej w Szczecinie To już 11. edycja JachtFilmu w Szczecinie. Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. » więcej 2022-11-26, godz. 21:11 Szczeciński JachtFilm rozpoczęty To już 11. edycja JachtFilmu w Szczecinie. W tym roku zaprezentowanych zostanie osiem filmów dokumentalnych. » więcej 2022-11-26, godz. 13:20 "Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady" [ZDJĘCIA] To pierwsza tego typu wystawa w Szczecinie. » więcej 2022-11-26, godz. 09:07 „Jazz w Willi” z Kubą Stankiewiczem i ekspozycją „Niedźwiedzia” Przedwojenne szlagiery m.in. Henryka Warsa, Bronisława Kapera i Viktora Younga zabrzmią dziś w Szczecinie. Doskonale znane piosenki, wśród których znajdzie się choćby słynna „Miłość Ci wszystko wybaczy” z repertuaru Hanki Ordonówny… » więcej 2022-11-25, godz. 15:21 Górskie święto w Szczecinie rozpoczęte 10. edycja Przeglądu Filmów 'O!Góry' im. Tadeusza Piotrowskiego rozpoczęta. » więcej 2022-11-25, godz. 09:22 Instytucje kultury apelują do prezydenta o zwiększenie dotacji Pismo z prośbą o zwiększenie dotacji na szczecińską kulturę trafiło do prezydenta miasta. » więcej 2022-11-22, godz. 14:31 Radni o finansowaniu szczecińskiej filharmonii Przez kolejne 3 lata szczecińska filharmonia będzie prowadzona wspólnie przez miasto i ministerstwo kultury - aneks do umowy przegłosowała Rada Miasta. » więcej 2022-11-20, godz. 09:47 Tribute to Maria Koterbska w Złotej Sali Filharmonii Była gwiazdą polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku. W repertuarze miała przeszło 1500 utworów, w tym około 400 nagranych. Piosenki Marii Koterbskiej zabrzmią w niedzielę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza… » więcej
1234567