Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu "Music and Sea", który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii.
Zespół zwyciężył w dwóch kategoriach: Mixed Choir oraz Folk, uzyskując jednocześnie najwyższą punktację spośród wszystkich chórów uczestniczących w konkursie. W rywalizacji wzięły udział chóry m.in. z Bułgarii, Finlandii, Rumunii, Słowacji, Polski, Serbii, Macedonii.

W programie znalazły się między innymi utwory napisane i zadedykowane specjalnie Chórowi Politechniki Morskiej w Szczecinie, w tym kompozycja Zuzanny Falkowskiej "I see the Sea", która została wykonana premierowo. Jury doceniło chór za muzykalność, nienaganną intonację, wyjątkową wrażliwość oraz nieprzeciętny kontakt z dyrygentką.

Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.

- Dziś nasz ostatni dzień w Grecji. Przykro nam wracać, bo spędziliśmy tutaj wspaniały czas - mówi jeden z chórzystów.

- W Grecji zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez publiczność, jak i przez inne zespoły, które z nami uczestniczyły w tym cudownym konkursie - dodaje chórzystka.

- Żal wracać, ale przed nami kolejne wspaniałe wyzwania - podkreśla inny z chórzystów.

Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

- Jestem niezwykle dumna z postępów moich chórzystów. To niesamowita radość móc dzielić tę samą pasję oraz spełniać marzenia z tak wspaniałą i zaangażowaną grupą osób - mówi dyrygentka.

Jeśli też chcielibyście zwiedzać świat śpiewająco, z chórem Politechniki Morskiej, to wszystko jest możliwe, bo od października rusza nabór do zespołu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej chóru.

Do tej pory Chór Politechniki Morskiej zdobył ponad 70 głównych nagród na festiwalach w kraju oraz za granicą.
Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.
Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty