Medycy, piekarze, ludzie niosący pomoc innym, naprawiający tory tramwajowe albo czuwający nad miastem. Pracują w nocy, kiedy większość z nas śpi. W środę w Klubie 13 Muz otwarcie wystawy „Nad portem noc” Roberta Stachnika – fotoreportera Radia Szczecin.
Zdjęcia robiłem kilkanaście miesięcy. Wszystkie opatrzone są tekstem Katarzyny Świerczyńskiej. Była świadkiem każdego ujęcia – powiedział Robert Stachnik.
- Odwiedziliśmy ponad 20 miejsc w Szczecinie. Byliśmy m.in. w szpitalu na Pomorzanach, w Centrum Weterynaryjnym, w myjni samochodowej, w piekarni i w kultowym miejscu Szczecina, w którym można zjeść przez całą dobę. Ponadto byliśmy świadkami naprawy torowisk i u wolontariuszy na dworcu, którzy pomagali osobom przybyłym z Ukrainy – uzupełnił fotoreporter.
Celem projektu było pokazanie ludzi pracujących w nocy, bez których nie moglibyśmy funkcjonować za dnia – dodał Stachnik.
- Oczywiście jest to noc, jest ciemniej, więc były trudne warunki do fotografowania, ale zdjęcia oddały klimat i specyfikę tych zawodów. Postanowiłem zrobić je w kolorze, ponieważ kolor wyzwala więcej możliwości. Dzięki temu mogłem znacznie więcej pokazać, bo choćby jeden malutki detal zrobiony w kolorze przeważył nad całością ujęcia. Pokazałem więc to, co chciałem zrobić – podsumował Robert Stachnik.
Każda fotografia jest opatrzona kodem QR, który pozwoli poznać całą historię powstawania zdjęć dostępnych na stronie internetowej www.nadportemnoc.pl.
Otwarcie wystawy w Klubie 13 Muz w środę o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycja będzie czynna do 17 stycznia 2023 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Zobacz także
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej