Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego - logo (z grafiki ogólnodostępnego Internetu)
Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego - logo (z grafiki ogólnodostępnego Internetu)
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków programu „Muzyka”. Do konkursu zgłoszono 917 projektów. Decyzją ministra do realizacji wybrano 195 zadań o łącznej wartości 29 357 042 zł.
To środki finansowe na realizację najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej oraz światowej kulturze muzycznej. Wśród beneficjentów z województwa Zachodniopomorskiego najwięcej punktów zdobył organizator 58. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach.

Znaleźć się na ósmym miejscu listy przyjętych projektów i możliwość kontynuowania pracy Mistrza Jana – to ogromne wyróżnienie – powiedział dyrektor artystyczny Festiwalu prof. Dariusz Dyczewski.

- Zespoły, które przyjeżdżają do nas z całego świata mogą śpiewać wszystko to, co mają najlepsze w swoim repertuarze. Nie ograniczamy im wykonania programu z muzyką dawną, romantyczną, czy współczesną – wręcz przeciwnie. Utrzymujemy dalej konkurs „Musica Sacra”, za który będą przyznane Złote, Srebrne i Brązowe Dyplomy, a także Główna Nagroda, czyli Bursztynowa Aureola św. Piotra. Wśród wielu innych nagród najważniejszą będzie Grand Prix Festiwalu. W tym roku podnieśliśmy ją do kwoty 15 tysięcy złotych – podsumował prof. Dariusz Dyczewski.

Festiwal w Międzyzdrojach odbędzie się od 18 do 23 czerwca 2023 roku.

MKiDN dofinansowało również m.in. następujące projekty z Pomorza Zachodniego: 57. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie, 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Kultura Po-morze, XX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej i Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” w Stargardzie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-02-12, godz. 15:47 Gala Replay Studio w Przecławiu, czyli tańczące ferie [ZDJĘCIA] Jednym z pomysłów na udane ferie może być nauka tańca. A tańczyć możemy w domu, albo wybierając jedną ze szkół. » więcej 2023-02-12, godz. 15:10 Mały Książę po kurpiowsku [WIDEO] Jak brzmi Mały Książę po kurpiowsku? Postanowili to sprawdzić członkowie Związku Kurpiów i przetłumaczyli książkę na swój dialekt. » więcej 2023-02-10, godz. 21:17 Szczecinianie z nagrodami w Kalifornii. A konkretnie ich teledyski. » więcej 2023-02-10, godz. 09:23 Panek: wolę, by ktoś oceniał mnie poprzez to co robię Nie wiem czy jestem artystą, nie porównuję się do Witkacego - Tomasz Panek - rysownik, grafik, ilustrator, autor „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie", był gościem "Rozmowy pod Krawatem". » więcej 2023-02-09, godz. 14:59 Prywatne historie na czerwonej wystawie [ZDJĘCIA] Wiele gatunków fotografii, zdjęcia wykonane w różnych technikach - a spoiwem jest kolor: szczeciński Fotoklub Zamek zaprasza w czwartek na godzinę 18 na wernisaż wystawy "Czerwony - historie indywidualne". » więcej 2023-02-09, godz. 11:39 "Dopaść Morawieckiego". Autor gościem Przystanku Historia w Szczecinie [WIDEO] Życie Kornela Morawieckiego na siedmiuset stronach - to nie laurka, a lustro, w którym odbija się postać buntownika, marzyciela, abnegata oskarżanego o terroryzm, a przez niektórych opozycjonistów o zdradę. » więcej 2023-02-07, godz. 08:54 W Bydgoszczy pogrzeb Leonarda Pietraszaka W południe w katedrze pod wezwaniem świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Leonarda Pietraszaka. » więcej 2023-02-06, godz. 08:35 Nagrody Grammy rozdane Statuetki Złotych Gramofonów przyznano 65. raz w historii. Impreza odbyła się w Los Angeles, a jej główną aktorką była amerykańska wokalistka Beyonce. » więcej 2023-02-05, godz. 09:55 Joanna Tylkowska-Drożdż owacyjne przyjęta w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Kilkunastominutowymi owacjami na stojąco i bisem zakończył się wczorajszy koncert w Willi Lentza. Solistką wieczoru była wybitna sopranistka Joanna Tylkowska-Drożdż. Artystka zainaugurowała nowy cykl spotkań pt. „Ad Astra” ariami… » więcej 2023-02-04, godz. 12:38 Osioł z oskarowego "IO" mieszkał w polickiej zagrodzie Jeden z osiołków z filmu nominowanego do Oskara "IO" Jerzego Skolimowskiego przez kilka lat mieszkał niedaleko Polic. W zagrodzie Pana Roberta Cichockiego "Kuba" - bo tak ma na imię osiołek-aktor spędził cztery lata. » więcej
70717273747576