Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia też w formie tradycyjnej.
To bardzo znane tytuły nawet więcej, niż w jednej wersji. Również piosenki, o których zapomnieliśmy, że Niemen wykonywał je od 1962 do 1980 roku – powiedziała Gina Komasa, redaktor nagrania płyt.
- Kluczem było, żeby przedstawić nagrania, które Niemen dokonywał w Polskim Radiu w tworzącej się Trójce. Są też tu nagrania z programów, które były transmitowane przez Polskie Radio, jak „Podwieczorek przy mikrofonie”, czy Festiwale Piosenki Polskiej w Opolu i Międzynarodowy Piosenki w Sopocie. Tych nagrań nie było na płytach. I przy okazji pokazanie możliwości Czesława Niemena przez te lata, bo te nagrania są ułożone chronologicznie. One pokazują progresję artysty – uzupełniła Komasa.
Nie ulepszaliśmy jego wykonań, bo na pewno nie byłoby to intencją muzyka, natomiast wydobyliśmy z piosenek współczesny walor dźwiękowy – dodała Komasa.
- Są zmasterowane. Myślę, że nic im nie ubyło i Czesław Niemen byłby zadowolony zwłaszcza, że cenił pracę Eleonory – swojej córki, która jest reżyserem dźwięku i tutaj już jako zawodowa pani reżyser, bardzo dopieściła wszystkie utwory – podsumowała Gina Komasa.
Na płytach pod tytułem „Pamiętam ten dzień” znalazły się 44 piosenki w wykonaniu Czesława Niemena.
Zobacz także
2020-08-26, godz. 11:24
W Krakowie pożegnają Ewę Demarczyk
Rodzina, bliscy, przyjaciele oraz artyści pożegnają w środę w Krakowie Ewę Demarczyk. Była wybitną piosenkarką, aktorką i pianistką, wykonawczynią poezji śpiewanej, gwiazdą Piwnicy pod Baranami. Zmarła 14 sierpnia, w wieku 79…
» więcej
2020-08-25, godz. 10:27
Historia Sydonii von Borck "z nieco kryminalnym pazurem"
Kim tak naprawdę była Sydonia von Borck? Czy jej historia mogła potoczyć się inaczej? Dlaczego skończyła pod katowskim mieczem? Odpowiedzi na te pytania poszukają organizatorzy wydarzenia Akta Sydonii.
» więcej
2020-08-24, godz. 13:18
Bach w blasku księżyca na „Meisinger Music Festival”
Po północy w szczecińskiej katedrze zakończył się kolejny koncert pt. „Noc z Bachem”. To w ramach trwającego 4. „Meisinger Music Festival”.
» więcej
2020-08-23, godz. 10:00
"Żurawie" rozpoczęły święto kultury ukraińskiej w Szczecinie
Koncert Ukraińskiego Chóru Męskiego Żurawli rozpoczął w sobotę w Szczecinie 23. Dni Kultury Ukraińskiej.
» więcej
2020-08-22, godz. 17:32
Muzyka Astora Piazzolli na "Meisinger Music Festival" [ZDJĘCIA]
W stargardzkiej Kolegiacie NMP Królowej Świata, publiczność gromkimi brawami nagrodziła brawurowe interpretacje dzieł Astora Piazzolli.
» więcej
2020-08-22, godz. 11:48
Utwory Jana Wołka na festiwalu Fama
Koncert pod tytułem "Zamyśliłeś się..." na dobre otworzy festiwal Fama. Będzie go można zobaczyć w internecie, bo cała impreza z powodu epidemii koronawirusa przeniosła się do sieci.
» więcej
2020-08-21, godz. 19:35
Rusza kolejna edycja "Meisinger Music Festival" [PROGRAM]
"Mesisinger Music Festival" ma już ugruntowaną pozycję w świecie artystycznym. Jego czwarta edycja rozpoczyna się w piątek w stargardzkiej kolegiacie.
» więcej
2020-08-19, godz. 09:10
Wirtualna Fama zaprasza na kilkadziesiąt wydarzeń
30 wydarzeń: koncerty, spektakle i spotkania z literatami - to wszystko czekać będzie na uczestników festiwalu Fama.
» więcej
2020-08-17, godz. 09:25
Muzeum "Sorrento" obdarowane
Mieczysław Jurecki, jeden z najbardziej cenionych gitarzystów w Polsce, znany m.in. z "Budki Suflera", "Perfectu" i "Alex Bandu", mający na koncie ponad 200 płyt rockowych, popowych i jazzowych, wręcz zelektryzował licznie zgromadzoną…
» więcej
2020-08-16, godz. 12:20
Złote Rybki na 47. Ińskim Lecie Filmowym przyznane
Polski film "Supernova" Bartosza Kruhlika i niemiecka produkcja "Błąd systemu" Nory Fingscheidt wyjechały z 47. Ińskiego Lata Filmowego ze Złotymi Rybkami.
» więcej