Przedłużona magia świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmiały najpiękniejsze kolędy w opracowaniu Michała Grabowskiego.
Na scenie Złotej Sali wystąpili m.in. studenci i pedagodzy Wydziałów Instrumentalnego oraz Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.
Wieczór zorganizowaliśmy z okazji 10. lecia kształcenia na Kierunku Wokalistyka naszej uczelni – powiedziała pomysłodawczyni koncertu, dziekan Wydziału Wokalnego, dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, prof. AS.
- Kolędy były przygotowywane przez wszystkie klasy wokalne, w związku z tym każdy pedagog miał powierzoną jedną kolędę. Niektóre klasy były połączone, bo kolęd było trzynaście, a pedagogów mamy piętnastu. Staraliśmy się tak ułożyć program, żeby kolędy były przeplatane, żebyśmy mogli się zanurzyć, np. w tę liryczną „Li, li, laj”, żeby program był miły i bardzo ciekawy do odbioru – uzupełniła dziekan.
Pierwszą wykonawczynią była Weronika Włodarczyk – studentka klasy śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS.
- To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Wielką wartością dla wszystkich studentów było to, że mogliśmy wystąpić wspólnie na scenie z naszymi pedagogami. Bez nich przecież nie potrafilibyśmy śpiewać. Także serdecznie dziękujemy wszystkim pedagogom oraz Filharmonii w Szczecinie za ugoszczenie nas – podsumowała Weronika Włodarczyk.
Gorąco oklaskiwanych wokalistów oraz studentów i pedagogów Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki, a także muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie prowadził Bartosz Olejnik.
Zobacz także
2024-06-14, godz. 11:03
"Koncentruję się wyłącznie na tym, żeby festiwal zaprezentował się jak najpiękniej"
Przed nami XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Rozpoczyna się już w sobotę w Szczecinie.
» więcej
2024-06-14, godz. 09:25
Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały"
To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia.
» więcej
2024-06-13, godz. 22:07
Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA]
W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze.
» więcej
2024-06-13, godz. 19:27
Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u
Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia.
» więcej
2024-06-13, godz. 16:16
Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO]
Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście".
» więcej
2024-06-12, godz. 19:08
Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy.
» więcej
2024-06-12, godz. 18:06
Debata o kulturze na naszej antenie
W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze.
» więcej
2024-06-11, godz. 21:56
Przed Sejmem pikietowali artyści
"Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie.
» więcej
2024-06-09, godz. 10:52
Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów
Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2024-06-09, godz. 09:02
Marek Stelar z kolejną nagrodą
Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru".
» więcej