Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prof. Katarzyna Dondalska z Akademii Sztuki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prof. Katarzyna Dondalska z Akademii Sztuki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To będzie starcie młodych głosów operowych z całego świata. Taki konkurs odbędzie się w Szczecinie.
To Voice and Villas, wydarzenie, które organizuje szczecińska Willa Lentza. Swoich sił spróbują artyści w różnym wieku, z różnych zakątków globu.

Również w komisji konkursowej zasiądą wybitni artyści i artystki - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor artystyczna festiwalu - prof. Katarzyna Dondalska z Akademii Sztuki.

- Paweł Skałuba, bardzo znany Polski śpiewak, który w tej chwili jest - jak to się mówi - na topie. Ściągamy też wspaniałych artystów do Szczecina. Pani Aura Twarowska, wspaniała rumuńska mezzosopranistka. 9 lat, była solistką Opery Wiedeńskiej, więc po prostu zna wszystko od podszewki i profesor Rick Frezis, który jest dyrygentem i profesorem w UDK w Berlinie - mówi Dondalska.

A wszystko to pod wodzą znakomitego Wiesława Ochmana. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone po 1988, czyli najstarsi mogą mieść 36 lat, a najmłodsi - 19.

Mało tego, będą mieli szansę pokazać się z jak najlepszej strony, bowiem to zgłaszający się decydują o repertuarze - podkreśla profesor: - Mamy wybór, trzeba nagrać dwie arie z repertuaru światowego. Dlaczego? Uważam, że każdy ma w repertuarze dwie takie arie i niech każdy wybierze to, co jest dla niego najlepsze i w czym może się naprawdę pokazać.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny Voice and Willas odbędzie się 24 i 25 maja.
Również w komisji konkursowej zasiądą wybitni artyści i artystki - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor artystyczna festiwalu - prof. Katarzyna Dondalska z Akademii Sztuki.
- Mało tego, będą mieli szansę pokazać się z jak najlepszej strony, bowiem to zgłaszający się decydują o repertuarze - podkreśla profesor.

Zobacz także

2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez 'Ogrody Śródmieście'. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści 'Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów' - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej
45678910