Od sześciu dekad lato w Kamieniu Pomorskim jest czasem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
Dziś, 21 czerwca 2024 koncert inaugurujący przedsięwzięcie z udziałem m.in. wirtuoza organów – Macieja Woty, Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie, śpiewaczek Katarzyny Dondalskiej i Alicji Kondzioły oraz zespołu instrumentalnego pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
To jubileuszowa, 60. edycja Festiwalu, podczas której wystąpi ponad dwustu artystów. Zagra wielu organistów – powiedział prof. Eugeniusz Kus – dyrektor programowy wydarzenia.
To jubileuszowa, 60. edycja Festiwalu, podczas której wystąpi ponad dwustu artystów. Zagra wielu organistów – powiedział prof. Eugeniusz Kus – dyrektor programowy wydarzenia.
- Daniel Roth z Francji, Martin Schmeding z Niemiec, a wśród polskich można wymienić na przykład Andrzeja Chorosińskiego i Józefa Serafina. Prawie we wszystkich koncertach zabrzmi muzyka najgenialszego kompozytora epoki baroku, Johanna Sebastiana Bacha. Usłyszymy również utwory twórców francuskich i polskich, m.in. aż dwa prawykonania Dariusza Przybylskiego i Piotra Grinholca – uzupełnił dyrygent.
Część kameralną Festiwalu wypełni muzyka w interpretacji wybitnych solistów – dodał profesor.
- Chciałbym wymienić zasłużonych muzyków, dodatkowo bardzo związanych z koncertami festiwalowymi, takich jak na przykład skrzypek Krzysztof Jakowicz czy wiolonczelista Tomasz Strahl. Będą jeszcze fleciści, trębacze i gitarzyści, tak że na pewno program będzie bardzo zróżnicowany – podsumował prof. Eugeniusz Kus.
Koncerty festiwalowe będą się odbywały w katedrze kamieńskiej w każdy piątek do 30 sierpnia 2024 roku. Program TUTAJ.
Zobacz także
2020-02-22, godz. 16:16
Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie
Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej