Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poznały się w sieci - przypadkiem. Ich współpraca zaowocowała wydaniem audiobooka i wystawieniem sztuk teatralnych. W piątek w Studiu S1 Radia Szczecin odbyło się spotkanie autorskie z felietonistką Anną Ołów-Wachowicz i aktorką Olgą Adamską.
Pisarka opowiadała między innymi o kulisach pracy nad książką "My hrabiny. Myślę, więc zapisałam" i audiobookiem, który powstał w Radiu Szczecin. - Musiałam najpierw streścić cały zamysł. O co tu chodzi? Z punktu widzenia kobiety. Że to jest generalnie tak, że wszystko, o czym czyta Ola, to jest taka codzienność. Że wstajemy rano i tak się właśnie dzieje, po kolei. Nagle zaczęli się śmiać. Potem zobaczyłam, że śmieje się pan dźwiękowiec - mówiła Anna Ołów-Wachowicz.

Olga Adamska podzieliła się z publicznością historią o tym, jak poznała pisarkę. - Odważyłam się i po prostu zapytałam: autorko dzisiejszego tekstu, kim jesteś? Napisała w prywatnej wiadomości. I tak nawiązałyśmy z Anią kontakt, bo myślałam, żeby zrobić przedstawienie, na które składałyby się monologi współczesnej kobiety - przyznała Adamska.

Jedna z czytelniczek obecnych na spotkaniu przyznała, że twórczość pisarki dobrze współgra z aktorskimi interpretacjami. - Naprawdę to cudowne być tak blisko twórców i posłuchać, jak to tworzą, jak to czują i co nam dają. Przepięknie. Słuchałam nie wszystkie odcinki radiowe, ale zaczynam się wciągać, a w teatrze byłam nie raz na przedstawieniach Olgi.

Audiobooka "My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam" możecie posłuchać na antenie Radia Szczecin codziennie po 8.
Pisarka opowiadała między innymi o kulisach pracy nad książką "My hrabiny. Myślę, więc zapisałam" i audiobookiem, który powstał w Radiu Szczecin.
Olga Adamska podzieliła się z publicznością historią o tym, jak poznała pisarkę.
Jedna z czytelniczek obecnych na spotkaniu przyznała, że twórczość pisarki dobrze współgra z aktorskimi interpretacjami.

Zobacz także

2024-02-01, godz. 14:47 Premiera filmu o filii obozu Ravensbrück w Chojnie 13 lutego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o filii obozu Ravensbrück w Chojnie. Obraz pt. "Marsz śmierci" powstał przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. » więcej 2024-01-31, godz. 23:45 Trio Noisetree wystąpiło w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To w ramach styczniowej odsłony cyklu [3x1]. » więcej 2024-01-31, godz. 17:31 „W afrykańskiej wiosce" jeszcze przez miesiąc w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Wystawa „W afrykańskiej wiosce" jeszcze tylko przez najbliższy miesiąc będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. » więcej 2024-01-31, godz. 07:34 Chór Politechniki Morskiej zaśpiewał z Beatą Kozidrak w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] „Piechotą do lata”, „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni”, „Myśli i słowa”, „Biała armia” oraz wiele innych przebojów z repertuaru Beaty Kozidrak zabrzmiało w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Wokalistka… » więcej 2024-01-30, godz. 19:00 Nowy rok, nowy zespół... [ZDJĘCIA, WIDEO] Czyli czas na styczniowe wydanie cyklu [3x1]. » więcej 2024-01-29, godz. 15:57 Szczecinianie świętują setną rocznicę urodzin Jacka Nieżychowskiego Dokładnie 100 lat temu, 29 stycznia 1924 roku w wielkopolskiej rodzinie ziemiańskiej przyszedł na świat Jerzy Jacek Nieżychowski - współtwórca i pierwszy dyrektor Operetki Szczecińskiej, obecnej Opery na Zamku. Organizator Festiwali… » więcej 2024-01-29, godz. 06:52 Koncertowała Akademia Muzyki Dawnej [ZDJĘCIA] Piękny finał islandzkiego projektu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w kaplicy u Baptystów. » więcej 2024-01-28, godz. 11:15 Opera zainaugurowała Obchody Roku Jacka Nieżychowskiego Wielkim koncertem "Nieżychowski" w Operze na Zamku zainaugurowano wczoraj wieczorem Obchody Roku Jacka Nieżychowskiego w Szczecinie. » więcej 2024-01-27, godz. 14:13 Prawykonanie 39. Misterium kolędowego w szczecińskiej katedrze Ponad stu szczecińskich artystów; chóry - Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego i „Collegium Maiorum” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, zespół instrumentalny oraz m.in. znana wokalistka jazzowa Jola Szczepaniak prawykonają… » więcej 2024-01-27, godz. 10:08 Koncert finałowy „Jazz Camp for Girls”. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nauka jazzu i improwizacji to projekt skierowany do dziewczynek ze szkół muzycznych w wieku od 10-16 lat. W piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zakończyły się warsztaty „Jazz Camp for Girls”. Pomysł powstał w Danii… » więcej
42434445464748