Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Polonez powitalny, tańce kaszubskie oraz tańce górali spiskich to część koncertu którym Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg zainauguruje dziś obchody roku jubileuszowego.
Podczas koncertu zespół wykona także suity tańców rzeszowskich, lubelskich, krakowskich oraz łowickie potańcówki.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" powstał w 1969 roku, a tworzą go uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 8 w Szczecinie (dawny Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2). Zespół ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic Łowicza, Lublina, Krakowa, Rzeszowa oraz Kaszub, Kurpi Zielonych, Śląska i Spisza.

"Krąg" koncertował na wielu scenach w kraju i zagranicą, a od 2004 roku należy do Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF). Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg odbędzie się dziś w klubie Can Can o godzinie 21.

Zobacz także

2007-11-12, godz. 18:54 Szczecin promuje się w Gdyni Dwa nadmorskie miasta Gdynia i Szczecin będą ze sobą współpracowały. Połączy je podobne położenie, charakter miasta i podobny pomysł na przedsięwzięcia kulturalno-promocyjne. W najbliższy weekend jako pierwsi w Gdyni zaprezentują… » więcej 2007-11-10, godz. 15:58 II część "Dziadów" w Stargardzie Stargardzka Grupa Teatralna przygotowała inscenizację II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. » więcej 2007-11-10, godz. 12:18 Koncert charytatywny w Zamku Uczniowie szczecińskiej Szkoły Muzycznej, laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych wystąpią dziś z koncertem charytatywnym, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup inkubatora dla niemowląt. » więcej 2007-11-09, godz. 12:02 Dyskusja na trudne tematy Uczestnicy spotkania "Kultura przemocy" będą dziś mówić o krzywdzie i wykorzystaniu. To kolejna dyskusja z serii otwartych, interdyscyplinarnych spotkań z ludźmi nauki i kultury dotykające tak zwanych tematów trudnych. » więcej 2007-11-09, godz. 11:43 Agata Tuszyńska spotkała się z czytelnikami Agata Tuszyńska przekonywała dziś w Szczecinie, że "chciałaby, żeby ludzie zastanowili się nad swoim życiem, nad tym co ważne i cenne". » więcej 2007-11-09, godz. 11:20 "Samoidentyfikacja" w Muzeum Narodowym Dzieła znanych współczesnych artystów z całej Polski będzie można obejrzeć na wystawie "Samoidentyfikacja", która zostanie otwarta dzisiaj o godzinie 18 w Muzeum Narodowym przy ul. Staromłyńskiej. » więcej 2007-11-08, godz. 12:51 Agata Tuszyńska spotka się z czytelnikami Agata Tuszyńska, znana biografistka, autorka głośnej i szeroko komentowanej książki "Ćwiczenia z utraty" spotka się dziś czytelnikami w Piwnicy przy Krypcie. » więcej 2007-11-08, godz. 12:33 Festiwal filmów o architekturze W Willi Lentza przy alei Wojska Polskiego rozpoczyna się dziś festiwal filmów o architekturze. » więcej 2007-11-08, godz. 12:09 Będą mówić o rozwoju klubu Pinokio Założyciele Stowarzyszenia Przyjaciół Klubu Pinokio będą rozmawiać dziś o projektach rozwoju swojego ulubionego lokalu. » więcej 2007-11-08, godz. 10:39 Wystawa zdjęć o tematyce żeglarskiej "Piękno żagli w obiektywie Marka Czasnojcia" - to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Szczecinie. » więcej
716717718719720721722