Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Będzie dużo i kolorowo - zapowiadają organizatorzy rozpoczynającego się dziś IX Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. W tym roku odbywa się pod hasłem "Słowo i Dźwięk".
Będzie dużo i kolorowo - zapowiadają organizatorzy rozpoczynającego się dziś IX Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. W tym roku odbywa się pod hasłem "Słowo i Dźwięk".
Będzie dużo i kolorowo - zapowiadają organizatorzy rozpoczynającego się dziś IX Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. W tym roku - pod hasłem "Słowo i Dźwięk".
Kolejne edycje festiwalu nawiązują do najważniejszych wydarzeń i postaci życia muzycznego Szczecina. Tegoroczna edycja poświęcona jest Philippowi Dulichiusowi, szczecińskiemu kompozytorowi przełomu XVI i XVII wieku. Dziś koncert inauguracyjny.

- W tym roku poszukujemy pewnego rodzaju kodu genetycznego muzyki - podkreśla dyrektor artystyczny festiwalu, Paweł Osuchowski, tłumacząc hasło tegorocznej edycji. - Te poszukiwania rozpoczniemy od Antonio Vivaldiego i fragmentów jego oper. Chcemy odczarować jego postać, którą znamy głównie, jako mistrza sztuki skrzypcowej.

Podczas festiwalu zaprezentowanych zostanie pięć fragmentów z oper Vivaldiego. - Do udziału w projekcie zaprosiłam Piotr Olech, kontratenora - mówi kierownik artystyczny Consortium Sedinum, Urszula Stawicka.

Dzisiejszy koncert w sali ks. Bogusław na Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się o godz. 19.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2013-04-11, godz. 15:08 Przedwojenny świat zachowany na filmach Stare filmy żydowskie będzie można oglądać od czwartku w kinie Zamek w ramach rozpoczynającego się tam I Szczecińskiego Festiwalu Filmowego Etniczne Klimaty "Życie unicestwione". » więcej 2013-04-11, godz. 13:38 Reżyser "Jesteś Bogiem" w Radiu Szczecin [WYWIAD] Leszek Dawid, reżyser i scenarzysta, był gościem czwartkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka". » więcej 2013-04-11, godz. 10:24 Miecz jak z "Gladiatora" w małej wsi Miecz rzymskich legionistów odkryli szczecińscy archeolodzy na cmentarzu w Czelinie. To tzw. gladius. Badacze znaleźli go w jednym z grobów wojowników tzw. grupy lubuskiej. To kultura, którą naukowcy ze Szczecina dopiero próbują … » więcej 2013-04-10, godz. 13:59 DokumentART czeka na filmy dokumentalistów Rozpoczął się nabór na konkursy 22. Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Szczecinie. » więcej 2013-04-10, godz. 08:29 "Echa Katynia" w 13 Muzach 4. przegląd filmowy „Echa Katynia" rozpoczyna się w środę w Klubie 13 Muz. Organizatorem festiwalu jest Instytut Pamięci Narodowej. » więcej 2013-04-10, godz. 07:22 Chce odtworzyć średniowieczny instrument Szczecinianin Stanisław Mazurek chce odtworzyć średniowieczną giternę. Instrument znaleziono w Elblągu. Szacuje się, że pochodzi z XII wieku. » więcej 2013-04-09, godz. 17:49 Jaki jest Kazachstan? Ma wiele twarzy Współczesne oblicze Kazachstanu i jego mieszkańców oraz rzeczywistość kraju, w którym na co dzień mieszają się ze sobą nowoczesność i tradycja - to wszystko można zobaczyć na wystawie fotograficznej "Kazachstan o wielu twarzach"… » więcej 2013-04-07, godz. 23:05 Raper śpiewa o Bogu Przez 5 lat niemal codziennie palił marihuanę. Kradł i okłamywał najbliższych. Jako 17-latek nawrócił się i dziś rapuje o Bogu. "Arkadio" dał koncert w szczecińskim kościele na Pogodnie w niedzielny wieczór. » więcej 2013-04-06, godz. 14:21 Rock&rollowy Dr Misio w Radiu Szczecin [WYWIAD] Arkadiusz Jakubik - aktor teatralny, filmowy i wokalista - oraz basista Mario Matysek byli gośćmi Radioaktywnej Soboty. Wieczorem ich rock&rollowa formacja Dr Misio zagra w szczecińskim klubie. » więcej 2013-04-05, godz. 16:27 "Szczecinianie byli najoryginalniejsi" [ZDJĘCIA] To szczecinianie przygotują wystawę w Centrum Dialogu „Przełomy". Ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu na opracowanie koncepcji wizualnej w budowanym oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie na pl. Solidarności. » więcej
537538539540541542543