Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W części artystycznej konferencji wystąpią szczecińscy filharmonicy pod kierunkiem koncertmistrza Deutsche Oper Berlin Tomasza Tomaszewskiego z brytyjskim pianistą Charlesem Owenem. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
W części artystycznej konferencji wystąpią szczecińscy filharmonicy pod kierunkiem koncertmistrza Deutsche Oper Berlin Tomasza Tomaszewskiego z brytyjskim pianistą Charlesem Owenem. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Tuzy muzyki orkiestrowej spotkają się 16 i 17 listopada w Szczecinie na pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej "Zarządzania Muzycznymi Instytucjami". Wydarzenie to związane jest z nowymi planami i artystycznym rozwojem szczecińskiej Filharmonii.
W pierwszej części omawiane będą warunki prawne i organizacyjne funkcjonowania orkiestr w innych krajach europejskich a w drugiej dyrektorzy brytyjskich instytucji muzycznych będą dzielić się swoją wiedzą na temat m.in. organizacji pracy zespołu, przygotowania i promocji programu sezonu koncertowego oraz zarządzania salą koncertową.

- Najlepsi specjaliści przyjeżdżają do Szczecina, aby m.in. pomóc szczecińskiej filharmonii zaistnieć w świecie - mówi Sylwester Ostrowski, prezes Fundacji "Akademia Sztuki".

Swoją obecność potwierdzili: Elaine Baines (City of London Sinfonia), Zenon Butkiewicz (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Lech Dzierżanowski (Filharmonia Łódzka)
Andrzej Kosendiak (Zrzeszenie Filharmonii Polskich), Geza Kovacs (Magyar Szimfonikus Zenekarok Szovetsege, Węgry), Gale Mahood (Royal Scottish National Orchestra), Mark Pemberton (Association of British Orchestras, Wlk. Brytania), Aila Sauramo (Suomen Sinfoniaorkesterit, Finlandia), Cristina Ward (Asociacion Espanola de Orquestas Sinfonicas, Hiszpania).

W części artystycznej konferencji wystąpią szczecińscy filharmonicy pod kierunkiem koncertmistrza Deutsche Oper Berlin Tomasza Tomaszewskiego z brytyjskim pianistą Charlesem Owenem oraz koncert Newman T. Baker International Jazz Ansamble.

Zobacz także

2014-08-11, godz. 07:19 Filmowe potrawy w Ińsku Szarlotkę z "Rzezi" Romana Polańskiego i zupę z pora z "Dziennika Bridget Jones" można spróbować na tegorocznym Lecie Filmowym w Ińsku. » więcej 2014-08-11, godz. 07:04 Twórczość Wojciecha Kilara zdominuje Sacrum Non Profanum Twórczość Wojciecha Kilara - zmarłego pod koniec ubiegłego roku polskiego kompozytora - będzie dominować na 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Sacrum Non Profanum". » więcej 2014-08-10, godz. 14:28 Wystawa o Kilarze otwiera Sacrum Non Profanum Wystawą "Wojciech Kilar - teraz, teraz, teraz i amen" w Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się 10. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. » więcej 2014-08-10, godz. 14:07 Duchowa uczta i najlepsza zapowiedź festiwalu Ponad setka chórzystów wystąpiła w szczecińskiej katedrze. Podczas niedzielnej mszy w południe zaśpiewał Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem solistów z Warszawy i Hiszpanii. » więcej 2014-08-10, godz. 08:08 Msza z niezwykłą oprawą w katedrze Ponad setka chórzystów z Hiszpanii i Polski gości w Szczecinie. Przygotowują się do inauguracyjnego koncertu 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Koncert w poniedziałek w katedrze, ale śpiewaków będzie można… » więcej 2014-08-09, godz. 15:28 "Energetyczny" początek filmowego święta w Ińsku Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. » więcej 2014-08-09, godz. 11:23 Marek Grechuta patronem świnoujskiego amfiteatru Świnoujski amfiteatr od piątku nosi imię Marka Grechuty. Na uroczystość nadania imienia połączoną z koncertem "Ocalić od zapomnienia" przyjechała wdowa po zmarłym artyście. » więcej 2014-08-08, godz. 12:34 Maluch cabrio i polonez sanitarka stanęły w Zajezdni Sztuki [ZDJĘCIA] Polonez sanitarka z silnikiem nie do zdarcia i czerwony maluch w wersji cabrio - to dwa nowe eksponaty szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji. Samochody można już oglądać. » więcej 2014-08-06, godz. 10:09 Andrzej Rosiewicz w Radiu Szczecin Wolność na Kremlu w Moskwie była jedynie za czasów Michaiła Gorbaczowa - tak mówi Andrzej Rosiewicz. Satyryk i piosenkarz był gościem porannego programu Radia Szczecin. » więcej 2014-08-05, godz. 19:15 Zabytkowe budowle w Kołbaczu pomnikami historii 800-letni kościół w Kołbaczu, Dom Konwersów oraz baszta więzienna zostały uznane pomnikami historii. Rozporządzenie wydał Prezydent RP. » więcej
466467468469470471472