Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Nowe kino polskie, kino naszych sąsiadów i niemal egzotyczne filmy w bloku "Za cieśniną Bosfor". Nad malowniczym jeziorem w Ińsku trwa 39. Ińskie Lato Filmowe.
Nowe kino polskie, kino naszych sąsiadów i niemal egzotyczne filmy w bloku "Za cieśniną Bosfor". Nad malowniczym jeziorem w Ińsku trwa 39. Ińskie Lato Filmowe.
Nowe kino polskie, kino naszych sąsiadów i niemal egzotyczne
filmy w bloku "Za cieśniną Bosfor". Nad malowniczym jeziorem w Ińsku trwa 39. Ińskie Lato Filmowe.
Projekcje filmowe odbywają się w trzech miejscach miasteczka: kinie Morena, kinie plenerowym i w "Jaskini zapomnianych snów". Wśród obrazów m.in. palestyńskie dokumenty.

- Kino Bliskiego Wschodu wciąż jest mało znane w Polsce - przyznaje Przemysław
Lewandowski, dyrektor festiwalu. - Ci twórcy realizują swoje filmy przeważnie za granicą, ale niesamowite jest to, w jaki sposób opowiadają

Gościem specjalnym tegorocznego Ińska jest reżyserka Dorota Kędzierzawska, która prowadzi tu warsztaty filmowe.

- Uwielbiam małe i ciche miejsca. Najważniejsze jest to, żeby młodzi ludzie postarali się zbliżyli się do swoich bohaterów, wtedy będzie można dowiedzieć się więcej o historii i Ińsku.

W poniedziałek na godz. 17 zaplanowano pokaz dokumentów Macieja Drygasa.

- M.in. "Świat od zmierzchu do świtu", w którym autor rozmawiał z mieszkańcami różnych miejscowości i przez to pokazuje miasto właśnie od zmierzchu do świtu - opowiada Lewandowski.

Ińskie Lato Filmowe potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2013-04-11, godz. 10:24 Miecz jak z "Gladiatora" w małej wsi Miecz rzymskich legionistów odkryli szczecińscy archeolodzy na cmentarzu w Czelinie. To tzw. gladius. Badacze znaleźli go w jednym z grobów wojowników tzw. grupy lubuskiej. To kultura, którą naukowcy ze Szczecina dopiero próbują … » więcej 2013-04-10, godz. 13:59 DokumentART czeka na filmy dokumentalistów Rozpoczął się nabór na konkursy 22. Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Szczecinie. » więcej 2013-04-10, godz. 08:29 "Echa Katynia" w 13 Muzach 4. przegląd filmowy „Echa Katynia" rozpoczyna się w środę w Klubie 13 Muz. Organizatorem festiwalu jest Instytut Pamięci Narodowej. » więcej 2013-04-10, godz. 07:22 Chce odtworzyć średniowieczny instrument Szczecinianin Stanisław Mazurek chce odtworzyć średniowieczną giternę. Instrument znaleziono w Elblągu. Szacuje się, że pochodzi z XII wieku. » więcej 2013-04-09, godz. 17:49 Jaki jest Kazachstan? Ma wiele twarzy Współczesne oblicze Kazachstanu i jego mieszkańców oraz rzeczywistość kraju, w którym na co dzień mieszają się ze sobą nowoczesność i tradycja - to wszystko można zobaczyć na wystawie fotograficznej "Kazachstan o wielu twarzach"… » więcej 2013-04-07, godz. 23:05 Raper śpiewa o Bogu Przez 5 lat niemal codziennie palił marihuanę. Kradł i okłamywał najbliższych. Jako 17-latek nawrócił się i dziś rapuje o Bogu. "Arkadio" dał koncert w szczecińskim kościele na Pogodnie w niedzielny wieczór. » więcej 2013-04-06, godz. 14:21 Rock&rollowy Dr Misio w Radiu Szczecin [WYWIAD] Arkadiusz Jakubik - aktor teatralny, filmowy i wokalista - oraz basista Mario Matysek byli gośćmi Radioaktywnej Soboty. Wieczorem ich rock&rollowa formacja Dr Misio zagra w szczecińskim klubie. » więcej 2013-04-05, godz. 16:27 "Szczecinianie byli najoryginalniejsi" [ZDJĘCIA] To szczecinianie przygotują wystawę w Centrum Dialogu „Przełomy". Ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu na opracowanie koncepcji wizualnej w budowanym oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie na pl. Solidarności. » więcej 2013-04-05, godz. 13:28 Konkurs na najlepszą książkę polskiej autorki Osiem pisarek walczy o nagrodę literacką Gryfia - to finalistki ogólnopolskiego plebiscytu, które wyłoniła kapituła znawców literatury. » więcej 2013-04-04, godz. 16:22 Ma fanów na całym świecie Historia "Junaka" - najsłynniejszego szczecińskiego motocykla - doczekała się swojej kolejnej opowieści. Napisał ją znany szczeciński kolekcjoner i miłośnik miasta Aleksy Pawlak. » więcej
537538539540541542543