Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Najsłynniejszą operetkę świata, czyli "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa, będzie można zobaczyć w piątkowy wieczór w szczecińskim Teatrze Letnim. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Najsłynniejszą operetkę świata, czyli "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa, będzie można zobaczyć w piątkowy wieczór w szczecińskim Teatrze Letnim. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Najsłynniejszą operetkę świata, czyli "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa, będzie można zobaczyć w piątkowy wieczór w szczecińskim Teatrze Letnim. Decyzja o organizacji przedstawienia w amfiteatrze zapadła po sukcesie frekwencyjnym Turnieju Tenorów.
Dotychczasowa średnia frekwencja na Turnieju Tenorów to 2 tys. widzów.

- To, co zobaczyliśmy pod koniec czerwca było czymś niezwykłym, bo widzów mieliśmy dwa razy tyle, co zwykle - przyznaje dyrektorka Opery na Zamku, która wystawia operetkę, Angelika Rabizo. - Oznacza to, że Teatr Letni jest miejscem ukochanym przez szczecinian, a opera jest chętnie oglądana właśnie w plenerze.

Po raz pierwszy w roli Rozalindy - żony głównego bohatera - wystąpi sopranistka, Joanna Tylkowska.

- Partia Rozalindy to rola, która niezwykle nobilituje śpiewaczkę - uważa Tylkowska. - Nie zapominajmy, że Rozalinda to prawdziwa amantka operetkowa. Wykonanie więc tej roli to spełnione marzenie.

W spektaklu Opery na Zamku także po raz pierwszy zobaczymy zwyciężczynię czerwcowych przesłuchań na solistkę teatru, Ewę Majcherczyk, która zagra Adelę.

"Zemstę nietoperza", którą Strauss napisał w siedem tygodni, wystawiano na szczecińskiej scenie już trzykrotnie: w 1958, 1974 i 1987 roku.

Występują: Gabriel von Eisenstein - Bartłomiej Misiuda, Rosalinda - Joanna Tylkowska, Adela - Ewa Majcherczyk, Dr Falke - Tomasz Łuczak, Alfred - Paweł Wolski, Frank - Piotr Kędziora, Książę Orlofsky - Karol Bartosiński, Dr Blind - Piotr Zgorzelski, Ida - Anna Rosa, Frosch - Wiesław Łągiewka, Adiutant - Dariusz Hibler, Iwan - Andrzej Brzeskot, Lokaje - studenci Akademii Sztuki w Szczecinie.

Początek przedstawienia o godz. 18.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2009-02-04, godz. 08:39 Ministerstwo wesprze szczecińską kulturę Kilkaset tysięcy złotych otrzymają szczecińskie instytucje i organizacje pozarządowe z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2009-02-01, godz. 11:35 "Pipi Piratka" w Akademickim Centrum Kultury Promocja płyty 'Pipi Piratki' z piosenkami z przedstawienia 'Pipi Pończoszanka' z Teatru Lalek Pleciuga odbędzie się dziś w Akademickim Centrum Kultury, gdzie znajduje się tymczasowa scena Pleciugi. » więcej 2009-01-27, godz. 08:27 O tych, co zostali na Pomorzu Historie 13 Niemców, którzy po wojnie pozostali w Szczecinie i na Pomorzu opisuje najnowsza książka Kingi Konieczny i Andrzeja Łazowskiego 'A ty zostaniesz ze mną'. » więcej 2009-01-26, godz. 08:53 Wspomnienia rdzennych szczecinian w Książnicy Wspomnień rdzennych mieszkańców Szczecina i okolic będzie można posłuchać dziś w Książnicy Pomorskiej. » więcej 2009-01-25, godz. 17:39 "Zbuntowane miasto" w Stargardzie W Galerii ,,Hol” Stargardzkiego Centrum Kultury prezentowana jest wystawa szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pt.: 'Zbuntowane miasto. Szczeciński Grudzień 70 - Styczeń 71'. » więcej 2009-01-25, godz. 11:17 Teatr Kana wystąpi za oceanem Zespół odleciał rankiem na międzynarodowe spotkania teatralne 'Revolutions. Festiwal'. » więcej 2009-01-24, godz. 17:24 Premiera w Teatrze Współczesnym Na pierwszą w tym roku premierę zaprasza Teatr Współczesny. Będzie to ostatnie dzieło wielkiego Moliera zatytułowane 'Chory z urojenia'. » więcej 2009-01-23, godz. 08:16 Kopiczyński czyta Szymborską Andrzej Kopiczyński znany z serialu 'Czterdziestolatek' był w czwartek gościem szczecińskiego salonu poezji. » więcej 2009-01-21, godz. 08:37 Rozmowa o książce Ingi Iwasiów Debata na temat książki 'Bambino' Ingi Iwasiów odbędzie się dziś w czytelni Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie. » więcej 2009-01-16, godz. 09:45 Literacka sensacja w Książnicy Pomorskiej Być może nigdy nie publikowane wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Tadeusza Różewicza odnalazła szczecińska Książnica Pomorska w księgozbiorze profesora Henryka Markiewicza. » więcej
656657658659660661662