Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Był to kolejny koncert w ramach 11. Zmagań Jazzowych w Szczecinie.
Francesco Bruno to włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: "Open Europe Festival", "Jazz Wolfsburg", "Medina Festival", "Fiesta Festiwal" w Rzymie, "Villa Celimontana Jazz Festival" czy "Jazz & WineMontalcino". Podczas tegorocznych Zmagań Jazzowych Francesco Bruno zaprezentował swój autorski projekt, a na scenie wspierali go Pierpaolo Principato (p), Luca Pirozzi (kontrabas) oraz Nicola Angelucci (dr).

Makoto Kuriya to pianista jazzowy urodzony w Kobe w Japonii. Absolwent West Virginia University. Koncertował z zespołem dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody "Grammy" Chuckiem Mangione. Od 2008 roku Kuriya współpracuje z popowym artystą Ken Hirai, którego albumy sprzedają się w Japonii w milionach egzemplarzy. Nagrywał koncerty unplugged do MTV oraz współpracował ze znanym producentem Kennethem "Babyface" Edmondsem.

Jesienną odsłonę 11. Zmagań Jazzowych zainaugurował w środę jeden z najlepszych polskich saksofonistów Maciej Sikała, prezentując swoje nowe trio zaś w piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność.

- Cieszę się, że "Zmagania Jazzowe" wciąż mogą prezentować świeży i ciekawy program - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef festiwalu. - W tym roku po raz pierwszy w historii koncertów jazzowych w Szczecinie wystąpi zespół z Japonii. Sam jestem bardzo ciekawy formacji "Kung Fu Jazz".

"Zmagania Jazzowe" to również warsztaty i jam session podczas, podczas których młodzi adepci jazzu mają niepowtarzalną możliwość uczyć się od mistrzów gatunku. Tak również będzie i w tym roku. W listopadzie, podczas wielkiego finału zawita do Szczecina Billy Harper wraz z grupą przyjaciół z NYC wśród których znajdą się perkusista Billy Hart, kontrabasista Essiet Okon Essiet, pianista Kirk Lightsey oraz perkusista John Betsch.

Przed koncertem saksofonista Sylwester Ostrowski, szef "Zmagań Jazzowych" został odznaczony najwyższym odznaczeniem za zasługi dla kultury w regionie. Złotego Gryfa, na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, wręczył Ostrowskiemu Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji o koncertach i warsztatach w serwisie www.jazz.szczecin.pl.

Zmagania Jazzowe - Warsztaty jazzowe
Data: 6 listopada, godz. 17:00
Miejsce: Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin, ul. Niedziałkowskiego 24
Wstęp: Wolny

Zmagania Jazzowe - Jam Session
Data: 6 listopada, godz. 20:00
Miejsce: Royal Club, ul. Mariacka 26
Wstęp: Wolny

Piotr Wojtasik "Old Land"
Data: 7 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Studio TVP Szczecin, ul. Niedziałkowskiego
Wstęp: Wejściówki i zaproszenia

Zobacz także

2012-08-20, godz. 11:02 Luxtorpeda kręci. Szczecinianie grają M.in. zawodnicy ze szczecińskiego klubu sztuk walk Berserkers biorą udział w zdjęciach do nowego teledysku Luxtorpedy. Za trzy tygodnie będzie można ich zobaczyć w krótkim filmie do utworu 'Wilki 2'. » więcej 2012-08-19, godz. 10:31 Kazimierz Deyna znów najlepszy! Złote rybki rozdane. 'Być jak Kazimierz Deyna' Anny Wieczur-Bluszcz został najlepszym polskim filmem 39. Ińskiego Lata Filmowego. Najlepszym obrazem zagranicznym został libański film 'Dokąd teraz'. » więcej 2012-08-18, godz. 15:35 Początek będzie w Kołbaczu Łączy cykl koncertów i prezentację wyjątkowych zabytków województwa zachodniopomorskiego. W sobotę w kołbackim kościele z 800-letnią historią rusza Letni Festiwal Wędrowny 'Na Gotyckim Szlaku. Muzyka w Zabytkach Pomorza Zacho… » więcej 2012-08-18, godz. 10:43 Ińsko powoli finiszuje. Zostało kilka projekcji Iracki kandydat do Oskara - 'Syn Babilonu' - zostanie pokazany w sobotę wieczorem na festiwalu w Ińsku. To już przedostatni dzień 39. Ińskiego Lata Filmowego. » więcej 2012-08-17, godz. 11:04 Czaszka krokodyla w Muzeum Geologicznym Metrowej wielkości czaszkę krokodyla, która ma 60 milionów lat kupiło Muzeum Geologiczne w Szczecinie. Czaszka pochodzi z Maroka. To najnowszy nabytek muzeum. » więcej 2012-08-16, godz. 08:42 Do kogo powędruje Złota Rybka? Aktor Andrzej Grabowski i reżyser filmowy Przemysław Wojcieszek będą w czwartek gośćmi 39. Ińskiego Lata Filmowego. Są już pierwsze typy do nagrody festiwalu, czyli Złotej Rybki. » więcej 2012-08-15, godz. 11:10 Koncerty muzyki Góreckiego na wybrzeżu Od poniedziałku na naszym wybrzeżu trwa 8. Międzynarodowy Festiwal Sacrum Non Profanum. Koncertów można wysłuchać w kościołach w Trzęsaczu i Świnoujściu. » więcej 2012-08-14, godz. 18:50 Kołobrzeg stolicą międzynarodowego folkloru [ZDJĘCIA] Rozpoczynają się 21. Międzynarodowe Spotkania Interfolk 2012. » więcej 2012-08-14, godz. 10:00 "Ińsko - tu jest tak po domowemu" Komedią 'Być jak Kazimierz Deyna' rozpocznie się kolejny dzień 39. Ińskiego Lata Filmowego. Po projekcji filmu - spotkanie z jego twórcami: reżyserką Anną Wieczur - Bluszcz i odtwórcą tytułowej roli - Przemysławem Bluszczem. » więcej 2012-08-14, godz. 07:05 Parasol i Stasiuk w Świnoujściu. Kampus się rozkręca Happeningi, spektakle, koncerty z udziałem 400 młodych artystów. W Świnoujściu trwa 42. Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA. » więcej
544545546547548549550