Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Był to kolejny koncert w ramach 11. Zmagań Jazzowych w Szczecinie.
Francesco Bruno to włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: "Open Europe Festival", "Jazz Wolfsburg", "Medina Festival", "Fiesta Festiwal" w Rzymie, "Villa Celimontana Jazz Festival" czy "Jazz & WineMontalcino". Podczas tegorocznych Zmagań Jazzowych Francesco Bruno zaprezentował swój autorski projekt, a na scenie wspierali go Pierpaolo Principato (p), Luca Pirozzi (kontrabas) oraz Nicola Angelucci (dr).

Makoto Kuriya to pianista jazzowy urodzony w Kobe w Japonii. Absolwent West Virginia University. Koncertował z zespołem dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody "Grammy" Chuckiem Mangione. Od 2008 roku Kuriya współpracuje z popowym artystą Ken Hirai, którego albumy sprzedają się w Japonii w milionach egzemplarzy. Nagrywał koncerty unplugged do MTV oraz współpracował ze znanym producentem Kennethem "Babyface" Edmondsem.

Jesienną odsłonę 11. Zmagań Jazzowych zainaugurował w środę jeden z najlepszych polskich saksofonistów Maciej Sikała, prezentując swoje nowe trio zaś w piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność.

- Cieszę się, że "Zmagania Jazzowe" wciąż mogą prezentować świeży i ciekawy program - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef festiwalu. - W tym roku po raz pierwszy w historii koncertów jazzowych w Szczecinie wystąpi zespół z Japonii. Sam jestem bardzo ciekawy formacji "Kung Fu Jazz".

"Zmagania Jazzowe" to również warsztaty i jam session podczas, podczas których młodzi adepci jazzu mają niepowtarzalną możliwość uczyć się od mistrzów gatunku. Tak również będzie i w tym roku. W listopadzie, podczas wielkiego finału zawita do Szczecina Billy Harper wraz z grupą przyjaciół z NYC wśród których znajdą się perkusista Billy Hart, kontrabasista Essiet Okon Essiet, pianista Kirk Lightsey oraz perkusista John Betsch.

Przed koncertem saksofonista Sylwester Ostrowski, szef "Zmagań Jazzowych" został odznaczony najwyższym odznaczeniem za zasługi dla kultury w regionie. Złotego Gryfa, na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, wręczył Ostrowskiemu Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji o koncertach i warsztatach w serwisie www.jazz.szczecin.pl.

Zmagania Jazzowe - Warsztaty jazzowe
Data: 6 listopada, godz. 17:00
Miejsce: Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin, ul. Niedziałkowskiego 24
Wstęp: Wolny

Zmagania Jazzowe - Jam Session
Data: 6 listopada, godz. 20:00
Miejsce: Royal Club, ul. Mariacka 26
Wstęp: Wolny

Piotr Wojtasik "Old Land"
Data: 7 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Studio TVP Szczecin, ul. Niedziałkowskiego
Wstęp: Wejściówki i zaproszenia

Zobacz także

2011-11-23, godz. 15:23 Czy kultura się opłaca? Odpowiedź w 13 Muzach Na kulturze wysokiej nie da się zarobić - ten stereotyp zamierzają przełamać organizatorzy konferencji 'Biznes versus kultura - Czy kultura się opłaca? Spotkanie twórców i przedsiębiorców rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16 w… » więcej 2011-11-23, godz. 07:28 Wykład prof. Ruszkowskiego o problemach w UE O kryzysie ekonomicznym, niechęci do emigrantów i innych problemach w Unii Europejskiej będzie dziś mówił profesor politologii Janusz Ruszkowski. » więcej 2011-11-22, godz. 14:01 Światowy znawca fotografii w Szczecinie 'Nowe kierunki rozwoju cywilizacyjnego ujawniające się w charakterystyce obrazu cyfrowego' to tytuł wykładu, jaki André Rouillé wygłosi dla studentów Akademii Sztuki. » więcej 2011-11-22, godz. 08:04 Nie ma pieniędzy na "Pogranicza" Szczecińskie 'Pogranicza' w tym roku się już nie ukażą. Na wydanie kolejnego numeru literackiego dwumiesięcznika zabrakło 20 tysięcy złotych. » więcej 2011-11-22, godz. 07:35 Szczecinianie napiszą muzykę do ekranizacji komiksu? Szczecińscy muzycy mają szansę na współtworzenie ścieżki dźwiękowej do nowego polskiego filmu. » więcej 2011-11-21, godz. 14:35 Nowa inicjatywa aktorów w Teatrze Polskim Premierą 'Wszystko o mężczyznach' Miro Gavrana rozpoczyna działalność dziś w Szczecinie nowa inicjatywa aktorska - Scena Poniedziałek. » więcej 2011-11-20, godz. 17:23 Studenci zachęcają do radiowej przygody Studencka rozgłośnia ArcyRadio poszukuje chętnych do współpracy. » więcej 2011-11-19, godz. 11:36 Debata z ks. Bonieckim bez dziennikarzy 'Prawda w oczy kole? Miejsce prawdy życiu człowieka' to tytuł dwudniowej debaty w której udział biorą ks. Adam Boniecki oraz o. Ludwik Wiśniewski i prof. Ryszard Bugaj. » więcej 2011-11-19, godz. 11:11 Czy opłaca się myśleć o człowieku w architekturze? Pokazem filmu 'Barcelona' szczecińskiego reżysera Andrzeja Fadera zakończy się w 13 Muzach festiwal architektoniczny Westival - Sztuka Architektury. » więcej 2011-11-19, godz. 08:58 Szczecin: Koncert TGD w Zaduszki Akademickie Zespół Trzecia Godzina Dnia zaśpiewa dziś w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa. To główny punkt Zaduszek Akademickich, które co roku odbywają się u szczecińskich chrystusowców. » więcej
577578579580581582583