Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Był to kolejny koncert w ramach 11. Zmagań Jazzowych w Szczecinie.
Francesco Bruno to włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: "Open Europe Festival", "Jazz Wolfsburg", "Medina Festival", "Fiesta Festiwal" w Rzymie, "Villa Celimontana Jazz Festival" czy "Jazz & WineMontalcino". Podczas tegorocznych Zmagań Jazzowych Francesco Bruno zaprezentował swój autorski projekt, a na scenie wspierali go Pierpaolo Principato (p), Luca Pirozzi (kontrabas) oraz Nicola Angelucci (dr).

Makoto Kuriya to pianista jazzowy urodzony w Kobe w Japonii. Absolwent West Virginia University. Koncertował z zespołem dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody "Grammy" Chuckiem Mangione. Od 2008 roku Kuriya współpracuje z popowym artystą Ken Hirai, którego albumy sprzedają się w Japonii w milionach egzemplarzy. Nagrywał koncerty unplugged do MTV oraz współpracował ze znanym producentem Kennethem "Babyface" Edmondsem.

Jesienną odsłonę 11. Zmagań Jazzowych zainaugurował w środę jeden z najlepszych polskich saksofonistów Maciej Sikała, prezentując swoje nowe trio zaś w piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność.

- Cieszę się, że "Zmagania Jazzowe" wciąż mogą prezentować świeży i ciekawy program - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef festiwalu. - W tym roku po raz pierwszy w historii koncertów jazzowych w Szczecinie wystąpi zespół z Japonii. Sam jestem bardzo ciekawy formacji "Kung Fu Jazz".

"Zmagania Jazzowe" to również warsztaty i jam session podczas, podczas których młodzi adepci jazzu mają niepowtarzalną możliwość uczyć się od mistrzów gatunku. Tak również będzie i w tym roku. W listopadzie, podczas wielkiego finału zawita do Szczecina Billy Harper wraz z grupą przyjaciół z NYC wśród których znajdą się perkusista Billy Hart, kontrabasista Essiet Okon Essiet, pianista Kirk Lightsey oraz perkusista John Betsch.

Przed koncertem saksofonista Sylwester Ostrowski, szef "Zmagań Jazzowych" został odznaczony najwyższym odznaczeniem za zasługi dla kultury w regionie. Złotego Gryfa, na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, wręczył Ostrowskiemu Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji o koncertach i warsztatach w serwisie www.jazz.szczecin.pl.

Zmagania Jazzowe - Warsztaty jazzowe
Data: 6 listopada, godz. 17:00
Miejsce: Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin, ul. Niedziałkowskiego 24
Wstęp: Wolny

Zmagania Jazzowe - Jam Session
Data: 6 listopada, godz. 20:00
Miejsce: Royal Club, ul. Mariacka 26
Wstęp: Wolny

Piotr Wojtasik "Old Land"
Data: 7 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Studio TVP Szczecin, ul. Niedziałkowskiego
Wstęp: Wejściówki i zaproszenia

Zobacz także

2009-11-27, godz. 14:15 Turnee chóru Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Chór Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego wyrusza w trasę koncertową po europejskich miastach. » więcej 2009-11-27, godz. 10:55 "Wesele" wraca do Szczecina 'Wesele' Stanisława Wyspiańskiego w niezwykłej inscenizacji Anny Augustynowicz powraca na deski Teatru Współczesnego w Szczecinie. Przedstawienie docenione zostało w całej Polsce, obsypane wieloma nagrodami - między innymi na Festiwalu… » więcej 2009-11-27, godz. 08:17 Pomerania Nostra dla szczecińskiego archeologa Tegorocznym laureatem polsko-niemieckiej nagrody Pomerania Nostra został profesor Władysław Filipowiak, archeolog, historyk, emerytowany dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2009-11-25, godz. 13:15 O wielkim Szczecinie w Muzeum Narodowym 'Mój wielki Szczecin, ludzie przełomów' to tytuł debaty, która dziś odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej 2009-11-24, godz. 09:51 Szymon Hołownia w Szczecinie Dla jednych celebryta i gwiazda telewizji, dla innych wybitny publicysta katolicki i znawca religii. Szymon Hołownia przyjeżdża dziś do Szczecina, by rozmawiać o swojej najnowszej książce - 'Monopol na zbawienie'. » więcej 2009-11-19, godz. 08:47 Powieść Bambino w ścisłym finale Szczecińska pisarka Inga Iwasiów i jej powieść 'Bambino' są w ścisłym finale tegorocznego konkursu Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. » więcej 2009-11-16, godz. 09:58 Przesłuchania akordeonistów Rozpoczęły się przesłuchania pierwszego etapu w ogólnopolskim konkursie akordeonowym. W Sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich teraz prezentuje się nasz wykonawca Marek Stawniak. » więcej 2009-11-15, godz. 12:09 Romantycznie i recytatorsko XIV Jesienny Turniej Recytatorski 'Romantycznie' odbywa się w Klubie Delta Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. » więcej 2009-11-15, godz. 12:08 Tryzna zagra w w Klubie XIII Muz Liry szwedzkie, lutnie, dudy i archaiczny śpiew - wieczorem w Klubie XIII Muz wystąpi szczeciński zespół muzyki dawnej Tryzna. » więcej 2009-11-14, godz. 18:14 Przedwojenne zdjęcia w Kamieniu Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim wzbogaciło się o nowe zbiory. Kolekcję przedwojennych fotografii wraz z negatywami przekazał Muzeum, Honorowy Obywatel Miasta, Günter Kleyer. » więcej
629630631632633634635