Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Małgorzata Braunek opowiada o swoich wątpliwości, wyborach życiowych i rodzącej się świadomości tego, kim naprawdę jest, o fascynującym i kolorowym życiu, z dystansem i poczuciem humoru. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Małgorzata Braunek opowiada o swoich wątpliwości, wyborach życiowych i rodzącej się świadomości tego, kim naprawdę jest, o fascynującym i kolorowym życiu, z dystansem i poczuciem humoru. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Ikona polskiego kina, niezapomniana Oleńka z "Potopu" i Izabela Łęcka z "Lalki" - czyli Małgorzata Braunek od dziś promuje w województwie zachodniopomorskim swoją książkę "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko". To wywiad-rzeka, który przeprowadził z nią Artur Cieślar.
Małgorzata Braunek opowiada o swoich wątpliwości, wyborach życiowych i rodzącej się świadomości tego, kim naprawdę jest, o fascynującym i kolorowym życiu, z dystansem i poczuciem humoru.

W nocie wydawniczej czytamy: "Ikona polskiego kina u szczytu sławy, rozczarowana dotychczasowym życiem, także sobą, wyrusza do Indii i Tybetu, gdzie spotyka Dalajlamę.
Odkrywa świat buddyzmu i samą siebie. Pytanie „kim jestem?” powraca do niej obsesyjnie. Dlatego wytrwale kroczy drogą zen. W końcu sama zostaje nauczycielką buddyzmu - prowadzi medytacje.

Po latach nieoczekiwanie Braunek wróciła do aktorstwa. W 2004 roku zagrała w "Tulipanach", a teraz możemy ją oglądać w serialu "Dom nad rozlewiskiem".

Jeszcze dziś w Książnicy Pomorskiej o godz. 17. w Sali pod Piramidą odbędzie się spotkanie autorskie. Do środy Braunek i Cieślar spotkają się z czytelnikami w Dębnie, Chojnie, Choszcznie, Rewalu i Międzyzdrojach.
Po latach nieoczekiwanie Braunek wróciła do aktorstwa. W 2004 roku zagrała w \\\"Tulipanach\\\", a teraz możemy ją oglądać w serialu \\\"Dom nad rozlewiskiem\\\". Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2012-10-14, godz. 09:05 Czy Agatka wyszła za Szymona Donicę? [ZDJĘCIA] Chórzyści szczecińskiej Opery na Zamku zagrali w premierowym przedstawieniu "Farfurki królowej Bony". » więcej 2012-10-13, godz. 10:58 Premiera z chórem w roli głównej Chórzyści szczecińskiej Opery na Zamku będą aktorami w premierowym przedstawieniu "Farfurki królowej Bony". » więcej 2012-10-12, godz. 14:36 Gratka dla miłośników historii Pomorza Zachodniego Ruszyła sprzedaż książki szczecińskiego prof. Kazimierza Kozłowskiego. Naukowiec opisał dzieje regionu po wojnie. » więcej 2012-10-11, godz. 19:08 Dostał Nobla, w księgarniach szukać go ze świecą Książek Mo Yana, nie ma w szczecińskich księgarniach. Półki uginają się pod dotychczasowymi noblistami. » więcej 2012-10-11, godz. 16:41 Rusza Bałtyckie Biennale Sztuki To już dziewiąta edycja imprezy, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Ciemna strona księżyca". » więcej 2012-10-11, godz. 11:57 Marek Kościkiewicz w Radio Cafe [WYWIAD] Lider zespołu De Mono, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor - Marek Kościkiewicz - był w czwartek gościem Radia Szczecin. » więcej 2012-10-09, godz. 15:34 Sukces szczecińskiej malarki [ZDJĘCIA] Szczecinianka Katarzyna Szeszycka została laureatką 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego. » więcej 2012-10-09, godz. 14:24 Nagrodzony za Szczecin w poezji Profesor Edward Balcerzan otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2012-10-09, godz. 12:49 Piotr Gąsowski w Radiu Szczecin [WYWIAD] Znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz artysta kabaretowy - Piotr Gąsowski - był gościem wtorkowej audycji Radio Cafe. » więcej 2012-10-09, godz. 11:44 Jubileuszowa edycja. "Polskie malarstwo ma się dobrze" Blisko pół tysiąca artystów przysłało swoje prace na tegoroczny Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego. Dzieła 96 z nich można od wtorku oglądać na jubileuszowej wystawie w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej
560561562563564565566