Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Od lewej: Andrzej Szkocki (Głos Szczeciński), Marcin Bielecki (Polska Agencja Prasowa), Dariusz Gorajski (Kurier Szczeciński), Łukasz Szełemej (Polskie Radio Szczecin), Robert Stachnik (Kurier Szczeciński), Cezaty Aszkiełowicz (Gazeta Wyborcza), Ryszard P
Od lewej: Andrzej Szkocki (Głos Szczeciński), Marcin Bielecki (Polska Agencja Prasowa), Dariusz Gorajski (Kurier Szczeciński), Łukasz Szełemej (Polskie Radio Szczecin), Robert Stachnik (Kurier Szczeciński), Cezaty Aszkiełowicz (Gazeta Wyborcza), Ryszard P
Około 200 osób przyszło w piątkowy wieczór do Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie na wernisaż wystawy "Szczecińska Fotografia Prasowa 2012 - Pierwsza Migawka".
Swoje fotografie zaprezentowali: Cezary Aszkiełowicz (Gazeta Wyborcza), Marcin Bielecki (Polska Agencja Prasowa), Dariusz Gorajski (Kurier Szczeciński), Ryszard Pakieser (Kurier Szczeciński), Robert Stachnik (Kurier Szczeciński), Andrzej Szkocki (Głos Szczeciński), Sebastian Wołosz (Głos Szczeciński) oraz fotoreporter Polskiego Radia Szczecin - Łukasz Szełemej.

Każdy z autorów sam wybrał po trzy swoje prace. W ten sposób fotoreporterzy pokazali mieszkańcom minione miesiące, ale nie z perspektywy rangi wydarzenia, tylko przez ich obiektywy. Łukasz Szełemej wybrał fotografie z inscenizacji historycznej z okazji Święta Niepodległości na Wałach Chrobrego w Szczecinie, z "Wesela Figara" - napisanej przez Wolfganga Amadeusza Mozarta czteroaktowej opery buffa, która zachwyciła idealnym połączeniem orkiestry maestro Semerau-Siemianowskiego z olśniewającym śpiewem solistów Opery na Zamku w Szczecinie oraz zdjęcie Maksyma Mazuryka (UKR) z VIII Mityngu Skoku o Tyczce na Placu Lotników w Szczecinie.

Łukasz Szełemej zawodowo fotografuje od 2006 roku. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, w 2010 roku uzyskał dyplom studiów doktoranckich z Informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Dyrektor muzeum Stanisław Horoszko i kurator wystawy Jacek Ogrodniczak deklarują, że wystawa będzie miała charakter cykliczny.

Więcej informacji o szczecińskich fotoreporterach w naszym serwisie: www.radioszczecin.pl/fotoreporter. Relacja audio z wernisażu w audycji Migawka.

Zobacz także wideo z wernisażu na www.pomerania.tv.

Zobacz także

2016-02-18, godz. 21:48 Gwiazdy na Berlinale. Łowcy autografów nie próżnują Meryl Streep, Julianne Moore, George Clooney, Channing Tatum czy Colin Firth - to tylko niektóre gwiazdy 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Berlinale to gratka dla łowców autografów. » więcej 2016-02-18, godz. 12:31 Prawdziwe wyzwanie dla kinomanów w Berlinie 18 filmów walczy o Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wśród nich "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. » więcej 2016-02-17, godz. 12:09 Zmarł reżyser Andrzej Żuławski Zmarł reżyser filmowy Andrzej Żuławski - podał francuski dziennik „Le Figaro”. Chorował na nowotwór. » więcej 2016-02-17, godz. 07:18 Półmetek Berlinale i mocny faworyt z Włoch [ZDJĘCIA] 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie już na półmetku. O Złotego i Srebrne Niedźwiedzie walczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". » więcej 2016-02-16, godz. 14:04 Nie ma pieniędzy na modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego Nie ma środków na gruntowną modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego, nie wiadomo też, czy i kiedy się znajdą. Potrzebne jest około 60 milionów złotych. » więcej 2016-02-16, godz. 08:44 Nagrody Grammy z niespodziankami 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy za nami. W tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na mini koncerty oraz wspomnienia muzyków, którzy odeszli w ostatnim czasie. » więcej 2016-02-16, godz. 08:32 Gdzie i kiedy powstanie mediateka na Prawobrzeżu? "Radni prezydenta" chcą zobowiązać Piotra Krzystka do budowy centrum kultury i nowej biblioteki na Prawobrzeżu Szczecina. » więcej 2016-02-15, godz. 20:55 "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy". Premiera nowej książki Płużańskiego Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, został zabity przez komunistyczne władze, ponieważ znał prawdę o współpracy z gestapo premiera Cyrankiewicza - tak twierdzi Tadeusz Płużański, autor książki… » więcej 2016-02-15, godz. 10:16 Kto wśród faworytów do Grammy? W poniedziałek w nocy poznamy zdobywców nagród Grammy podczas uroczystości, która tradycyjnie odbędzie się w Los Angeles. Artyści zostaną wyróżnieni w ponad 80 kategoriach. » więcej 2016-02-13, godz. 16:11 Duża konkurencja w wyścigu po Gryfię Ponad 100 tytułów zgłoszono do tegorocznej Gryfii - Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki. » więcej
401402403404405406407