Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Y'Akoto będzie gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10. Fot. Sonia Szóstak
Y'Akoto będzie gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10. Fot. Sonia Szóstak
Y'Akoto będzie gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10. Fot. Sonia Szóstak
Y'Akoto będzie gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10. Fot. Sonia Szóstak
Y'Akoto była gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10.
W poniedziałek o 20 wystąpiła w szczecińskim Klubie Lulu. Koncert promujący jej debiutancką płytę "Babyblues" był prologiem tegorocznej edycji Szczecin Fest.

- Inspiruje mnie to, co ludzie robią na co dzień. Miłość, wojna, szalone życie; to, czego wszyscy szukamy - mówiła zapytana o inspiracje.

Y'Akoto to pochodząca z Hamburga artystka grająca muzykę z elementami r'n'b i soulu. Ma afrykańskie korzenie. Jej ojciec pochodzi z Ghany, matka jest Niemką. Dzięki debiutanckiej płycie "Babyblues" zdobyła powodzenie w kilku krajach zachodniej Europy. Jest porównywana do Amy Winehouse, Niny Simone i Lauren Hill. Sama twierdzi, że te wokalistki są jak jej starsze siostry.

Co ją inspiruje, kto pierwszy powiedział, że powinna śpiewać oraz kto w jej rodzinie ma polskie korzenie? Odpowiedź na te pytania poznaliśmy we wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" w Radiu Szczecin po godzinie 10.
Posłuchaj rozmowy Marzeny Szóstak z Y'Akoto.

Zobacz także

2014-03-16, godz. 10:16 Muzyczna uczta w Trafo. Zagrali BNO i Vassiliew [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco zakończył się sobotni koncert orkiestry kameralnej - Baltic Neopolis Orchestra, która wystąpiła pod batutą światowej sławy skrzypka - Vasko Vassiliewa. Bułgarski muzyk zagrał w Trafostacji Sztuki w Szczecin… » więcej 2014-03-16, godz. 09:14 To były huczne urodziny. Ukeje szalał na scenie [ZDJĘCIA] Udał się urodzinowy koncert szczecińskiego zespołu Ukeje, który rok temu założył Damian Ukeje, zwycięzca telewizyjnego talent show. » więcej 2014-03-15, godz. 09:25 Szczecińska premiera "Obietnicy" już za nami [ZDJĘCIA] Szczecinianie zobaczyli "Obietnicę". Premiera filmu, który kręcony był w Szczecinie, odbyła się w piątek wieczorem w kinie Helios. » więcej 2014-03-14, godz. 14:20 Bromski znów kręci i znów w Szczecinie Reżyser Jacek Bromski znów będzie kręcił w Szczecinie. Roboczy tytuł jego najnowszego filmu to "Anatomia zła". » więcej 2014-03-14, godz. 11:21 Urodziny Ukeje. Marzenie to zapełnić Wembley [WIDEO] Zagrali 60 koncertów w całym kraju i wystąpili z takimi gwiazdami jak Papa Roach, TSA czy Hey oraz dwukrotnie zaprezentowali się podczas finału regat The Tall Ships Races. Pierwsze urodziny świętuje szczeciński zespół Ukeje. » więcej 2014-03-14, godz. 10:44 Bułgarski skrzypek zagra ze szczecińską orkiestrą [WIDEO] Podczas trzygodzinnej próby przed sobotnim występem nie obyło się bez uwag i powtórek. Bułgarski skrzypek Vasko Vassilev wyciska ze szczecińskiej orkiestry siódme poty. » więcej 2014-03-14, godz. 10:30 Jazz Ostrowskiego ma natchnąć lokalnych polityków [WIDEO] Muzyka szczecińskiego jazzmana nową wizytówką programów Radia Szczecin: Kawiarenki politycznej i Radia Szczecin na wieczór. » więcej 2014-03-12, godz. 17:37 Dyrygent, poeta czy malarka? Ta trójka walczy o nagrodę artystyczną Bohdan Boguszewski, Krzysztof Niewrzęda i Natalia Szostak zostali nominowani do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za 2013 rok. Trójkę kandydatów, spośród 27 zgłoszonych przez szczecinian, wybrały wspólnie Komisja ds. Kultury i… » więcej 2014-03-10, godz. 14:09 Big Fat Mama już nie zagra Szczeciński zespół funkowy Big Fat Mama zakończył działalność. Kilka miesięcy po wydaniu swojej debiutanckiej płyty "Music for Your Grandma" muzycy poinformowali na swojej stronie, że "zakończyła się ich misja" i dziękują słuchaczom… » więcej 2014-03-08, godz. 12:58 Kandydatów jest wielu. Ostanie słowo należy do prezydenta Muzycy, aktorzy oraz malarze - oni wszyscy powalczą o Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecina. Magistrat poinformował, że jest 27 kandydatów. » więcej
490491492493494495496